Skype uruchamia nową funkcję. Przez aplikację można przesyłać pieniądze znajomym

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech
Opublikowano: 2 sierpnia 2017 Aktualizacja: 24 lutego 2019

Od teraz dzięki aplikacji mobilnej Skype będziemy mogli wysyłać pieniądze znajomym. Wszystko dzięki współpracy Skype i PayPal, która ma obowiązywać w 22 krajach – USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i wielu europejskich państwach. Niestety, na razie Polska została pominięta.

Skype to jeden z najpopularniejszych komunikatorów na świecie, który posiada średnio 300 mln aktywnych użytkowników w miesiącu. Współpraca na pewno przyczyni się do rozprzestrzenienia usług PayPala w krajach europejskich, gdzie nie jest tak bardzo popularny.

Nowa usługa Skype będzie dostępna w USA, Kanadzie, Austrii, Belgii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemczech, Grecji, Irlandii, we Włoszech, na Łotwie, w Luksemburgu, Holandii, Słowenii, Hiszpanii, Portugalii, San Marino, na Cyprze i na Słowacji. Warto też wyjaśnić kwestię przewalutowań –  jeżeli na przykład wysyłamy dolary ze Stanów Zjednoczonych do kolegi z Niemiec, to otrzymamy możliwość przewalutowania środków na euro. Analogicznie w innych przypadkach.

Czytaj także: Rozłam w świecie kryptowalut. Powstaje Bitcoin Cash

Skype i PayPal – na razie nie w Polsce

Nowa aktualizacja wyszła na Androida i iOS-a, a do jej zainstalowania potrzebujemy jedynie najnowszej wersji smartfonowego OS-a. Integracja PayPal do aplikacji mobilnej Skype’a następuje zaledwie 2 miesiące po wypuszczeniu przez Microsoft odświeżonej wersji apki Skype’a. Pojawiły się w niej funkcje podobne do tych, które znamy ze Snapchata, a dodatkowo podczas rozmowy możemy na przykład jednocześnie oglądać film z YouTube’a.

Początkowo Microsoft usunął z nowego Skype Mobile wiele przydatnych funkcji, takich jak możliwość wygodnego udostępniania plików, widoczność statusu połączonych kontaktów czy swobodę w przechodzeniu między rozmowami. Po głośnym sprzeciwie klientów gigant z Redmond postanowił większość z nich przywrócić.

Teraz mobilny Skype dostaje kolejną bardzo przydatną funkcję. Aby przesłać pieniądze przez Skype’a wystarczy wyszukać znajomego i wybrać nową opcję „Send Money”. Następnie wpisać kwotę, potwierdzić płatność i wysłać. Funkcja jest przeznaczona do przelewów między znajomymi bądź członkami rodziny, a nie do płatności za towary lub usługi. Zasady są takie same jak w przypadku innych płatności za pośrednictwem PayPala.

W USA i wielu europejskich państwach nie istnieje wygodny sposób do płatności peer-to-peer, czyli np. przesyłania pieniędzy znajomym. Polacy posiadają do wyboru wiele bankowych aplikacji mobilnych, albo przykładowe przesyłanie pieniędzy na numer telefonu dzięki kodom BLIK.

W USA sytuacja nie wygląda tak różowo, dlatego rynek za oceanem zaczęła podbijać aplikacja Venmo, którą zresztą wykupił PayPal. W odpowiedzi na zagrożenie zmonopolizowania rynku przez Venmo grupa amerykańskich banków stworzyła system Zelle, który również służy do wygodnego wykonywania przelewów między osobami. Chrapkę na rynek płatności P2P ma również Apple. Na razie nie wiadomo kiedy nowa funkcjonalność Skype’a pojawi się w Polsce.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

skype-nowa-funkcje-aplikacje-przesylac-pieniadze-znajomym