Comperia i Smartney łączą siły – spółki nawiązały współpracę i za pośrednictwem platformy Comperia Raty użytkownicy będą mogli wnioskować o pożyczki w Smartney. Klienci portalu wypełnią jeden wspólny wniosek pożyczkowy, przetwarzany za pośrednictwem API – dzięki temu przedstawiana w porównywarce oferta Smartneya spersonalizowana zostaje dla konkretnego użytkownika.

Open banking upraszcza procesy

– Podobne rozwiązania sprawiają, że klienci przestają spoglądać na korzystanie z finansów jak na niedogodność. Open Banking i rozwiązania integrowane za pośrednictwem API maksymalne upraszczają sam proces i eliminują potrzebę kilkukrotnego wprowadzania tych samych danych lub dostarczania dokumentów. Klienci oszczędzają czas mogąc wnioskować i otrzymać decyzję pożyczkową o dowolnej porze dnia i nocy oraz w weekendy, widzą w tym procesie dużo plusów w porównaniu do tradycyjnego pożyczania – mówi Katarzyna Jóźwik, dyrektor zarządzająca Smartneyem – fintechu pożyczkowego należącego do francuskiej grupy Oney Bank.

– Smartney to kolejna instytucja finansowa oferująca swoje usługi na platformie ComperiaRaty. W listopadzie 2020 r. informowała o pozyskaniu dwóch partnerów bankowych, w tym BNP Paribas, a w zeszłym tygodniu poinformowała o współpracy na wyłączność w portalu OTOMOTO należącym do Grupy OLX. ComperiaRaty uruchomiła też pierwsze w Polsce 0-procentowe raty za usługi medyczne – tym razem w ramach współpracy z Kliniki.pl – czytamy w informacji prasowej.

Comperia zaoferuje odroczoną płatność

Comperia zapowiada także, że wkrótce ruszy z możliwością opłacania zakupów w formie płatności odroczonych. Smartney już oferuje BNPL w partnerstwie z Blue Media. Rynek BNPL zyskuje na popularności – to połączenie płatności z finansowaniem zakupów jest coraz częściej wybieranym rozwiązaniem w e-commerce, które w Polsce – jakby nie było – stanowi ok. 10% wartości handlu detalicznego ogółem. Warto przy tym odnotować, że rynek rośnie nie tylko w Polsce, ale jest to trend globalny.