Partner serwisu Visa dla biznesu

SoftPOS od First Daty i Samsunga już pod koniec 2019 roku

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech#Płatności
Opublikowano: 6 września 2019, 11:28 Aktualizacja: 6 września 2019, 12:51

Terminal w smartfonie od First Daty, Samsunga i Visy zostanie zaprezentowany podczas targów IFA 2019 w Berlinie. Pilotaż SoftPOSa wystartuje w Polsce przed końcem 2019 roku. W kolejnym etapie zostanie rozszerzony na rynki w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) i APAC (kraje Azji i Pacyfiku).

Targi IFA 2019 odbywają się na terenach wystawienniczych Messe Berlin w dniach 06–11 września. Jest to miejsce prezentacji najnowszych produktów i innowacji z całego świata. Targi odwiedzają goście z ponad 100 krajów.

Terminal w smartfonie od First Daty, Samsunga i Visy

Oprócz międzynarodowej współpracy nad wprowadzaniem SoftPOSa na rynki regionów EMEA i APAC każda z uczestniczących w projekcie firm dostarcza własną technologię. Visa zapewnia technologię szybkiego i bezpiecznego przetwarzania płatności zbliżeniowych. Fiserv (właściciel First Data) umożliwia sprawne i płynne rozliczanie transakcji w prostej oraz intuicyjnej aplikacji mobilnej. Z kolei Samsung Electronics dostarcza platformę Samsung Knox gwarantującą wielowarstwowe bezpieczeństwo sprzętu i oprogramowania oraz najbogatszy wybór najbardziej innowacyjnych mobilnych urządzeń na rynku.

SoftPOS od First Daty umożliwia przyjmowanie zbliżeniowych płatności na każdą kwotę na smartfonie lub tablecie Samsung w taki sam sposób jak na fizycznym terminalu płatniczym. Rozwiązanie nie wymaga już jednak żadnego dodatkowego urządzenia do autoryzacji płatności, ponieważ kod PIN można wprowadzić w aplikacji SoftPOS na ekranie mobilnego urządzenia (dzięki technologii PIN on Glass).

Przypomnijmy, że swoje SoftPOSy rozwijają też takie spółki jak eService czy Polskie ePłatności (obie we współpracy z Mastercard). eService zakończył pilotaż swojego LitePOSa pod koniec czerwca bieżącego roku, ale na razie nie wiadomo jaka będzie przyszłość urządzenia. Z kolei Polskie ePłatności poinformowały kilka tygodni temu, że ich SoftPOS będzie dostępny w ramach Programu Polska Bezgotówkowa. Niestety rozwiązanie PeP pozwala tylko na przyjmowanie płatności nie przekraczających 50 złotych – czyli takich, przy których nie trzeba podawać kodu PIN. Jest to dość istotna ograniczenie.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

softpos-od-first-daty-i-samsunga-juz-pod-koniec-2019-roku