Spółki współpracują ze sobą od pewnego czasu. W marcu i kwietniu w ramach promocji dostarczają za darmo przesyłki do ponad 7 000 punktów odbioru. Oferta obowiązuje produkty z kategorii Dom i Ogród oraz Moda. Współpraca poszła o krok dalej. O sprawie informuje Gazeta Wyborcza.

Czytaj także: Od dziś leasing na Allegro we współpracy z LeaseLink

Nowa sieć paczkomatów

Allegro i Poczta Polska prowadzą rozmowy na temat powstania nowej sieci paczkomatów w Polsce. Allegro miałoby być odpowiedzialne za dostarczanie produktów, a Poczta Polska zajęłaby się logistyką. Na razie nie wiadomo, gdzie paczkomaty miałyby stanąć, jednak nie byłyby to raczej stacje benzynowe i urzędy pocztowe.

Justyna Siwek – rzecznik prasowy Poczty Polskiej, poinformowała, że prowadzone są rozmowy z największymi firmami działającymi w obszarze marketplace. Czy miała na myśli właśnie Allegro? Na ten moment nie znamy więcej szczegółów dotyczących sprawy. Wiadomo jednak, że w zeszłym roku Allegro zostało sprzedane funduszowi inwestycyjnemu Advent International i może jest to sposób firmy na zabezpieczenie swoich interesów, w razie gdyby nowy właściciel chciał dogadać się z konkurencją.

Poczta Polska już od pewnego czasu rozwija sieć paczkomatów. Na początku tego roku na warszawskim Żoliborzu pojawiły się pierwsze paczkomaty od Poczty Polskiej – obsługiwane przez firmę Pakomatic. PP o współpracy informowała już w sierpniu zeszłego roku.

Czytaj także: Poczta Polska wyśle SMS-em numer do kuriera

TO CZEGO SZUKASZ – ZNAJDZIESZ NA ALLEGRO