Partner serwisu Visa dla biznesu

Sojusz Poczty Polskiej i Allegro

Asia Stankiewicz
Asia Stankiewicz
#Allegro#Poczta Polska
Opublikowano: 16 marca 2018, 12:54 Aktualizacja: 20 sierpnia 2019, 17:30

Poczta Polska i Allegro planują stworzyć własną sieć paczkomatów w Polsce. Szczegóły projektu na razie nie są znane, ale jeśli dojdzie do jego finalizacji to pojawić się ma około 1000 nowych urządzeń do nadawania i odbierania przesyłek.

Allegro podnosi opłaty dla sprzedawców. Czy to się jeszcze opłaca?

Spółki współpracują ze sobą od pewnego czasu. W marcu i kwietniu w ramach promocji dostarczają za darmo przesyłki do ponad 7 000 punktów odbioru. Oferta obowiązuje produkty z kategorii Dom i Ogród oraz Moda. Współpraca poszła o krok dalej. O sprawie informuje Gazeta Wyborcza.

Czytaj także: Od dziś leasing na Allegro we współpracy z LeaseLink

Nowa sieć paczkomatów

Allegro i Poczta Polska prowadzą rozmowy na temat powstania nowej sieci paczkomatów w Polsce. Allegro miałoby być odpowiedzialne za dostarczanie produktów, a Poczta Polska zajęłaby się logistyką. Na razie nie wiadomo, gdzie paczkomaty miałyby stanąć, jednak nie byłyby to raczej stacje benzynowe i urzędy pocztowe.

Justyna Siwek – rzecznik prasowy Poczty Polskiej, poinformowała, że prowadzone są rozmowy z największymi firmami działającymi w obszarze marketplace. Czy miała na myśli właśnie Allegro? Na ten moment nie znamy więcej szczegółów dotyczących sprawy. Wiadomo jednak, że w zeszłym roku Allegro zostało sprzedane funduszowi inwestycyjnemu Advent International i może jest to sposób firmy na zabezpieczenie swoich interesów, w razie gdyby nowy właściciel chciał dogadać się z konkurencją.

Poczta Polska już od pewnego czasu rozwija sieć paczkomatów. Na początku tego roku na warszawskim Żoliborzu pojawiły się pierwsze paczkomaty od Poczty Polskiej – obsługiwane przez firmę Pakomatic. PP o współpracy informowała już w sierpniu zeszłego roku.

Czytaj także: Poczta Polska wyśle SMS-em numer do kuriera

TO CZEGO SZUKASZ – ZNAJDZIESZ NA ALLEGRO


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

sojusz-poczty-polskiej-i-allegro