O sprawie pisze serwis 9toMac. Tim Cook zapowiadał wprowadzenie takiej promocji już podczas październikowej konferencji wynikowej. Teraz jego słowa znajdują potwierdzenie w aktualizacji aplikacji Wallet.

Masz Apple Card? Jeśli tak, to kupisz iPhone’a w ratach 0%

W aplikacji Wallet pojawiła się opcja „Apple Card Monthly Installments”, a po jej wybraniu można zapoznać się ze szczegółami wspomnianej promocji. Posiadacze Apple Card przy zakupie iPhone’a będą mogli skorzystać z rat 0% przez 24 miesiące. Dodatkowo po wykonaniu takiej transakcji na konto klienta wróci 3% wartości zakupionego telefonu.

Na razie nie wiadomo czy taka opcja zostanie udostępniona jeszcze przed końcem roku. Docelowo promocja ma objąć także inne urządzenia Apple – MacBooki, czy Apple Watche. Rozwiązanie będzie dostępne tylko w Stanach Zjednoczonych, ponieważ jak na razie tylko mieszkańcy USA mogą korzystać z Apple Card.

Apple Card zadebiutowała na rynku w sierpniu bieżącego roku. Usługa powstała dzięki współpracy Apple, Mastercard i banku Goldman Sachs. Karta jest dostępna zarówno w wersji wirtualnej, jak i fizycznej (wykonanej z tytanu). Apple Card nie posiada numeru, nie wymaga podpisu, nie ma kodu CVV i jest ważna bezterminowo. Korzystanie z karty jest darmowe, a użytkownicy mogą cieszyć się także z codziennego cashbacku. Można pokusić się o stwierdzenie, że wprowadzając na rynek Apple Card, firma z Cupertino stała się największym fintechem świata.