Partner serwisu Visa dla biznesu

Spotkanie KNF i akceleratorów w sprawie piaskownicy regulacyjnej

Asia Stankiewicz
Asia Stankiewicz
#KNF
Opublikowano: 7 czerwca 2018, 12:09 Aktualizacja: 19 lutego 2019, 20:28

Artur Granicki – Dyrektor Departamentu Fintech w KNF, poinformował na swoim profilu na Twitterze o spotkaniu Akceleratorów zainteresowanych współpracą z Komisją Nadzoru Finansowego. Spotkanie odbędzie się 12 czerwca o godzinie 10:00.

Spotkanie KNF w sprawie piaskownicy regulacyjnej

Komisja Nadzoru Finansowego organizuje spotkanie Akceleratorów, którzy zainteresowani są współpracą z KNF przy rozwoju branży fintech. Rozmowa ma się toczyć wokół tematu piaskownicy regulacyjnej i tego czego startupy od niej oczekują oraz jak KNF może wspomóc ich działalność.

Co z tą piaskownicą?

Plan utworzenia piaskownicy regulacyjnej został potwierdzony przez szefa departamentu ds. fintech w KNF, już jakiś czas temu. W jej ramach fintechy mogłyby testować swoje rozwiązania bez ponoszenia ryzyka regulacyjnego. Niestety nadal nie wiadomo, kiedy piaskownica miałaby powstać, jednak jej wdrożenie ma być poprzedzone utworzeniem jej wirtualnej wersji i ma być to zrobione w ciągu najbliższych miesięcy. KNF bierze przykład z innych regulatorów i organów nadzorczych i nawiązał współpracę ze swoimi odpowiednikami z Hong Kongu, Tajwanu i Singapuru. Regulacyjne piaskownice działają we wszystkich z tych państw, lecz w różnej formie. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj.

Wczoraj poinformowaliśmy Was, że KNF opublikowało stanowisko w sprawie funkcjonowania giełd i kantorów kryptowalut. Nadzorca zapewnia, że zezwala na prowadzenie legalnej działalności giełd wymiany walut wirtualnych. Dodatkowo zaprasza giełdy i kantory do Programu Innovation Hub, w ramach którego mają powstać regulacje prawne dla działalności wyżej wymienionych podmiotów. Więcej na ten temat dowiesz się tutaj.

 

/Asia Stankiewicz


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

spotkanie-knf-i-akceleratorow-w-sprawie-piaskownicy-regulacyjnej