– Zależy nam na promowaniu pomysłów, które mają szeroki wymiar społeczny. Służą leczeniu, diagnostyce, prewencji i edukacji. Cenne będą też inicjatywy, które pomagają w doskonaleniu usług i oferty ubezpieczeniowej oraz bankowej, by lepiej odpowiadały na potrzeby klientów w okresie kryzysu wywołanego wirusem. Dotyczy to przykładowo rozwoju zdalnych procesów i ulepszaniu ich tak, by bez większego wysiłku mogli z nich korzystać wszyscy klienci, wśród nich osoby starsze – mówi dyrektor ds. Innowacji w PZU Marcin Kurczab.

PZU i Alior Bank szukają startupów do walki z koronawirusem

Jakich projekty mają szanse na wsparcie? Chodzi przede wszystkim o prewencję, diagnostykę i leczenie koronawirusa, a także o edukację społeczną w tym zakresie. PZU i Alior Bank szukają także rozwiązań ułatwiających korzystanie z usług online (szczególnie przez seniorów) oraz projektów, które pomogą firmom w przenoszeniu swoich usług do kanałów zdalnych.

W programie poszukiwane są także produkty i usługi odpowiadające na potrzeby zdrowotne, finansowe i ubezpieczeniowe klientów w związku z pandemią koronawirusa oraz w podobnych kryzysowych sytuacjach. Zgłoszenia są przyjmowane do 26 kwietnia poprzez dostępny online formularz: https://www.f6s.com/rblstart/apply

Zwycięskim startupom PZU i Alior Bank oferują współpracę i wsparcie swoich ekspertów w realizacji projektów, a także pomoc w ich rozpowszechnianiu. Partnerem technologicznym wspierającym inicjatywę RBL_START #COVID-19 jest Microsoft – czytamy w komunikacie.