W Visa stawiamy na Fintech – wierzymy w rozwój tego sektora i z dumą go wspieramy. Pod wieloma względami jesteśmy pierwszym fintechem na świecie. Na przestrzeni 60 lat istnienia naszej organizacji pokonaliśmy drogę od stowarzyszenia bankowego do globalnej firmy fintechowej i największej na świecie organizacji płatniczej, od zamkniętej sieci do otwartej platformy handlu. Razem z nami ewoluowały nasze produkty i rozwiązania – od tradycyjnych plastikowych kart po mobilne płatności dokonywane za pomocą smartfonów, zegarków, czy innych urządzeń połączonych z internetem, od 16-cyfrowych numerów kont Visa na awersie karty do cyfrowych tokenów, bezpiecznie szyfrujących wrażliwe dane w różnego typu urządzeniach.

W Visa stawiamy na Fintech – wierzymy w rozwój tego sektora i z dumą go wspieramy.

Doświadczenie, know-how, gotowe rozwiązania

Visa chętnie dzieli się swoimi wypracowanymi przez lata zasobami. Wspiera fintechy, oferując im gotowe narzędzia, ekspercki know-how, dedykowane konsultacje, a nawet wsparcie finansowe. Poprzez zapewnienie nieograniczonego dostępu do globalnego rynku nasza firma pomaga fintechom w dynamicznym rozwoju. Umożliwia też firmom z branży fintech zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania klientów na szybkie, bezpieczne i cyfrowe płatności.

Skąd decyzja, aby tak blisko współpracować z tą branżą? Wsparcie fintechów jest jednym z kluczowych elementów naszej strategii. Doszliśmy do wniosku, że udostępnienie naszych narzędzi deweloperom, którzy na co dzień tworzą rozwiązania płatnicze, przyniesie korzyść całemu ekosystemowi i przyspieszy rozwój innowacji w obszarze płatności cyfrowych. Dzięki partnerstwu z firmami z branży fintech Visa wprowadza świat płatności w przyszłość.

Visa Developer Platform: najbardziej pożądane produkty i usługi

Podstawą naszej strategii rozwoju usług płatniczych było otwarcie platformy, którą nazwaliśmy Visa Developer Platform (VDP). Umożliwia ona łatwy dostęp do najbardziej pożądanych przez rynek produktów i usług Visa poprzez otwartą sieć ponad stu API, dając wszystkim deweloperom możliwość przekształcania innowacyjnych pomysłów w nowe cyfrowe doświadczenia zakupowe. Na VDP wdrażamy poprzez API produkty płatnicze, którymi dysponuje Visa. Udostępnione przez nas w ten sposób rozwiązania (obecnie jest ich już ponad 200) posiadają czytelny opis i dokumentację, pełne środowisko potrzebne do wdrożenia API, które nazwaliśmy SDK – Software Development Kit. Osoby, które na co dzień programują i wdrażają rozwiązania płatnicze, mogą tam znaleźć zarówno informacje biznesowe, jak i typowo technologiczne, czyli na przykład sposób zaimplementowania kodu w ramach aplikacji mobilnych czy stron internetowych, nad którymi pracują.

Dzięki partnerstwu z firmami z branży fintech Visa wprowadza świat płatności w przyszłość.

W ramach VDP działa Visa Next – utworzona przez nas platforma, która pozwala programistom i developerom na dostęp do narzędzi programistycznych Visa. Dzięki niej mogą np. tworzyć wirtualne karty płatnicze, co pozwala im testować swoje narzędzia i rozwiązania wykorzystujące płatności cyfrowe.

Dla potencjalnych partnerów: Visa Partner

Kolejne ułatwienie stworzone z myślą o naszych potencjalnych partnerach z branży fintech to Visa Partner – portal, który w przejrzysty sposób wyjaśnia zasady i możliwości współpracy oraz ułatwia kontakt z nami. Fintechy – nasi potencjalni partnerzy, znajdą na nim wszystkie niezbędne informacje o technologiach Visa oraz zasadach współpracy z organizacją: przewodnik po rejestracji, katalog partnerów i usług oferowanych przez Visa, standardy zgodności z KYC i AML, a także materiały oraz filmy instruktażowe na temat rozwiązań kredytowych, płatniczych, z zakresu bankowości cyfrowej itp. Słowem, wszystko, co potrzebne, aby wdrożenie rozwiązań płatniczych było dla naszych partnerów szybkie i proste. Pomagamy poruszać się po świecie płatności, dzięki czemu fintechy mogą skupić się na rozwijaniu swoich pomysłów.

Dla gotowych na szybsze wprowadzanie innowacji: Visa Ready

Firmom gotowym do wprowadzenia swojego produktu na rynek dedykujemy Visa Ready. Jest to program partnerski mający na celu przyśpieszenie wprowadzania innowacyjnych rozwiązań płatniczych na skalę światową i wsparcie ogólnoświatowego procesu przechodzenia od gotówki do płatności elektronicznych. Visa Ready jest swoistym impulsem do rozwoju przedsiębiorstw. Dzięki stopniowemu procesowi integracji i walidacji firmy technologiczne mogą realizować szereg rozwiązań płatności B2B. Rozwiązania te obejmują ulepszony sposób wprowadzania funkcji bezpiecznych płatności do różnego typu urządzeń, integrację kart wirtualnych, automatyzację i kontrolę płatności. Umieszczone na platformie treści to kompendium wiedzy wskazujące fintechom jak wprowadzić na rynek ich cyfrowe rozwiązanie w zakresie płatności i rozpocząć proces jego certyfikacji.

Visa udostępnia fintechom wszystkie wymienione komponenty – po to, byśmy wspólnie mogli tworzyć przyszłość płatności.

Adrian Kurowski, dyrektor Visa w Polsce.

Przeczytaj także wywiad z Adrianem Kurowskim: „To nie jest zwykły plastik. Za kartami stoi zaawansowana technologia„.