Pierwotna transakcja kredytowa (OCT) umożliwia szybkie międzynarodowe przelewy środków na rachunki posiadaczy kart. Dzięki niej, za pośrednictwem bramki płatniczej Straal, w zaledwie kilka minut merchant może wypłacić środki swoim klientom. Proces nie wymaga podania numeru IBAN.

Nowa usługa od fintechu Straal

Wypłaty na kartę są sposobem na bezpieczne przesyłanie środków do klientów przy zachowaniu pełnej zgodności z normą PCI. W celu zapewnienia najwyższego bezpieczeństwa transakcji, przy tego typu rozwiązaniu wykorzystuje się zabezpieczenia globalnych sieci płatniczych oraz mechanizmy szyfrujące dostarczone przez fintech Straal – czytamy w komunikacie.

Co więcej, nowa funkcjonalność umożliwia merchantom działanie na skalę globalną: środki mogą być wysyłane do ponad miliarda uprawnionych użytkowników kart z całego świata.

Wypłaty na karty mają szerokie zastosowanie w wielu branżach. Mogą być zarówno wykorzystywane do wypłacania środków z portfeli elektronicznych użytkowników czy w sektorze Mobility-as-a-Service (Mobilność współdzielona) do współpłacenia kierowcom wynagrodzenia za przejazdy. Ten wygodny i przyjazny użytkownikowi system jest wszechstronny i elastyczny.

Z punktu widzenia merchanta, ścieżka transakcji jest prosta: merchant wysyła żądanie wypłaty do Straal, następnie środki są przesyłane z konta merchanta i niemal natychmiast zostają umieszczone na koncie klienta za pośrednictwem Visa lub Mastercard.