Partner serwisu Visa dla biznesu

SumUp udostępnia nową kartę płatniczą we współpracy z Mastercard

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech#Mastercard
Opublikowano: 18 lutego 2020, 12:36 Aktualizacja: 18 lutego 2020, 15:15

Londyński fintech SumUp udostępnia prepaidową kartę płatniczą we współpracy z Mastercard. Nowe rozwiązanie jest skierowane do małych przedsiębiorców i ma znacząco ułatwić prowadzenie biznesu.

SumUp i Mastercard szykują ofertę dla małych przedsiębiorców. Wydadzą kartę płatniczą

SumUp to fintech oferujący między innymi mobilne terminale płatnicze. Teraz w ofercie spółki znajdzie się także karta płatnicza SumUp Card, dzięki której pieniądze otrzymywane za pośrednictwem terminali SumUp trafią od razu na kartę, bez konieczności transferowania ich najpierw na konto bankowe. Pozwoli to zaoszczędzić sporo czasu – pisze serwis Tech Crunch.

SumUp Card – nowe rozwiązanie we współpracy z Mastercard

Karta ma być darmowa i będzie można płacić za jej pomocą zarówno online, jak i w fizycznych sklepach. Plastik oferuje także bonusy w postaci wypłaty środków następnego dnia (także w weekendy) oraz atrakcyjne kursy wymiany walut. Na razie SumUp Card będzie dostępna w Wielkiej Brytanii, Francji i we Włoszech. W ciągu następnych 12 miesięcy plastik ma pojawić się na kolejnych rynkach. Niestety nie wiadomo kiedy trafi do Polski.

Można mieć jednak nadzieje na rychłe wdrożenie, bowiem SumUp z powodzeniem działa już na polskim rynku od 2014 roku. Fintech jest partnerem Fundacji Polska Bezgotówkowa, a w lipcu zeszłego roku nawiązał współpracę z Mastercard, w celu jeszcze mocniejszego wspierania obrotu bezgotówkowego i rozwoju swoich mobilnych terminali – także w Polsce.

Z kolei na początku 2019 roku SumUp przejęło polską platformę e-commerce Shoplo. Pozwala ona na stworzenie własnego sklepu internetowego, oferując szablony witryn, intuicyjny edytor oraz narzędzia niezbędne do prowadzenia biznesu online. Chodzi o takie aspekty działalności jak wysyłka zagraniczna, wystawianie faktur, dokonywanie płatności, chat, czy sprzedaż wielokanałową.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

sumup-udostepnia-karte-platnicza-we-wspolpracy-z-mastercard