Webinary SuperVision Talks – wyjątkowe merytoryczne spotkania przedstawicieli nadzoru i ekspertów fintech

Wszystkie webinary SuperVision Talks realizowane we współpracy UKNF z Fundacją Fintech Poland można obejrzeć na YouTube. To cenne źródło wiedzy dla wszystkich zainteresowanych rozwojem branży fintech. Każde nagranie trwa około 1 godziny – mamy zatem już ok. trzech godzin eksluzywnych treści, które można traktować jako doskonały sposób na zwiększenie swojej wiedzy w obszarze innowacji finansowych, regulacji, prawa i trendów w sektorze fintech.

W materiałach video udział biorą eksperci rynkowi i przedstawiciele Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego, którzy rozmawiają na takie tematy jak kryptoaktywa, wykorzystanie i potencjał chmury obliczeniowej oraz wyzwania regulacyjne w otwartej bankowości – w tym odpowiadają na pytanie czym jest Sandbox KNF i jak z niego korzystać.

Testowanie otwartej bankowości. Sandbox KNF

Pierwszy z cyklu webinarów SuperVision Fintech Talks, poświęcony tematowi otwartej bankowości. W ramach spotkania m.in. zaprezentowana została piaskownica wirtualna PSD2 Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF).

Chmura obliczeniowa – wizja strategiczna i bieżące wyzwania regulacyjne

Eksperci m.in. z kancelarii prawnych, Microsoftu, UKNF i GovTecjh dyskutowali na temat roli chmury obliczeniowej w branży fintech. O tym, że jest to temat niezwykle istotny może świadczyć niedawna aktualizacja Q&A przygotowanego przez UKNF, a które dotyczy tzw. komunikatu chmurowego wydanego przez polski nadzór.

Kryptoaktywa i ich klasyfikacja na potrzebę ich oferowania, sprzedaży i obrotu

Grono ekspertów ze świata biznesu i technologii rozmawiało o kryptoaktywach. Temat niezwykle aktualny w kontekście rewolucji blockchainowej, tokenizacji i coraz większej liczbie decyzji globalnych brandów płatniczych o wprowadzeniu możliwości rozliczeń za pośrednictwem kryptowalut.

Fintech – bądź na bieżąco!

Fintek.pl jest patronem medialnym SuperVision Fintech Talks. Misją naszego serwisu jest wspieranie sektora finansowych-technologii – także na niwie merytorycznej. Zachęcamy zatem do aktywnego śledzenia wartościowych kanałów tematycznych na YouTube m.in. KNF i Fundacji Fintech Poland, gdzie można zapoznać się z interesującymi materiałami dotyczącymi tematów istotnych dla fintech.