Rundzie inwestycyjnej przewodzili Stripe i D1 Capital Partners. Udział w niej wzięli również Goldman Sachs, Founders Fund, Coatue Management, Thrive Capital, Redpoint Ventures, Box Group, Neo i Contrary Capital.

Fintech Ramp pozyskał 115 mln dolarów

Ramp to nowojorski fintech założony w 2019 roku przez zespół odpowiadający za powstanie firmy Paribus, która w 2016 roku została kupiona przez Capital One. Ramp oferuje rozwiązania z zakresu obsługi kart kredytowych dla przedsiębiorców. Narzędzia opracowane przez spółkę pozwalają między innymi na zidentyfikowanie niepotrzebnych wydatków.

W sumie od początku działalności startup pozyskał 320 mln USD. Obecnie jest wyceniany na 1,6 mld dolarów, dzięki czemu dołączył do grona fintechowych jednorożców. Pozyskane fundusze zostaną wykorzystane na dalszy wzrost i rozwój produktu. Celem Ramp jest zawojowanie rynku zdominowanego przez firmy pokroju American Express.

W ciągu ostatnich 6 miesięcy liczba transakcji obsługiwanych przez Ramp wzrosła o około 400%. Teraz fintech zbliża się do poziomu 1 miliarda obsługiwanych operacji w roku. Dodatkowo 1/3 klientów Ramp przeszła do nich z konkurencyjnego Amercian Exprees. Z kolei 90% użytkowników korzysta z Ramp jako z głównej platformy do zarządzania wydatkami – zastępując takie serwisy jak Expensify, czy Concur.

Obecnie globalna wycena jednorożców z sektora FinTech to 400 mld USD – wynika z analizy szwajcarskiego serwisu Fintechnews.ch. Na świecie jest już 96 spółek, których wartość przekracza 1 mld dolarów.