Grupa TenderHut zaraportowała niedawno, że osiągnęła przychód skonsolidowany na poziomie 61 mln złotych za 2021 rok. Stanowi to wzrost o 30% w stosunku r/r. Spółka zdążyła już także oszacować swoje wyniki za pierwszy kwartał 2022 roku. Estymowany przychód skonsolidowany przedsiębiorstwa ma wynieść 17,9 mln zł. Czyli wzrost o ponad 25 % w porównaniu z pierwszym kwartałem roku 2020. Do końca 2022 roku grupa TenderHut zamierza zwiększyć liczbę specjalistów łącznie o około 150 osób.

Grupa chce wzmocnić potencjał

Start-up IntelliLex opracował rozwiązanie szybkiego tworzenia zaawansowanych umów, zarówno na bazie dokumentów będących w zasobach danej kancelarii, jak i w oparciu o własną bazę klauzul.

Autorskie oprogramowanie IntelliLex spotkało się z uznaniem nowojorskiego jury Global Legal Hackathon. IntelliLex zostało tam uznane za jedno z najlepszych spośród prawniczych start-upów z całego świata.

— Aplikacja integruje się za pomocą wtyczki z MS Word. Dzięki temu w czasie redagowania dokumentu, po wpisaniu słów kluczowych program podpowiada całe gotowe klauzule, z których wcześniej korzystała dana kancelaria czy dział prawny danej firmy. W ten sposób można szybko zbudować nawet bardzo skomplikowany dokument. I to startując od pustej kartki, a przy tym spójnie z wypracowanymi standardami i wzorami – tłumaczy Piotr Jać, prawnik LegalHut – spółki wchodzącej w skład Grupy TenderHut.

Qvo vadis, TenderHut?

Grupa TenderHut pod koniec ubiegłego roku w drodze emisji akcji pozyskała z rynku nowy kapitał w kwocie 6,7 mln zł, który zamierza przeznaczyć na akwizycje. Spółka realizuje prezentowaną przy debiucie na NewConnect strategię rozwoju obejmującą przejęcia w Polsce, jak i za granicą.

— Realizacja M&A nabiera tempa i nie jest to nasze ostatnie słowo w tym roku. Mamy już za sobą kilkanaście połączeń z mniejszymi podmiotami z branży IT. Wcześniejsze doświadczenia przy łączeniu się z innymi software housami pozwoliły nam na wypracowanie metodyki, która w znaczący sposób wpływa na szybkość zawierania transakcji – podkreśla Krzysztof Kuper, Head of Investments w TenderHut.

Ostatnie transakcje zaowocowały pozyskaniem na pokład 70 specjalistów. Firma zaznaczyła także swoją obecność w Krakowie, w którym do tej pory nie miała oddziału. Inwestycje z marca tego roku, czyli spółki KISS digital oraz Brainhint mają za zadanie zwiększyć potencjał TenderHut w obszarze Software Development & Cybersec.

Pierwsza z wymienionych to software house specjalizujący się w zakresie realizacji aplikacji webowych i mobilnych. Wśród klientów KISS digital są zarówno korporacje z Polski i USA, a także zagraniczne start-upy.

Do Grupy dołączyła także spółka KISS communications, działająca pod marką Human. Ta z kolei jako agencja reklamowa obsługuje klientów z branży e-commerce, retail oraz start-upy. Firma stanowić będzie podwaliny nowej linii biznesowej grupy.

Spółka Brainhint działa z kolei w obszarze outsourcingu oraz cyfryzacji i optymalizacji procesów biznesowych. Firma wykorzystuje do tego technologie chmurowe, AI, RPA oraz blockchain.

— Gdyby przejęcie spółek Brainhint i Kiss communications miało miejsce z początkiem bieżącego roku obrotowego, czyli od 1 stycznia 2022 roku, wówczas skonsolidowane przychody za pierwszy kwartał 2022 roku wyniosłyby 19,8 mln zł. Wpływ wszystkich wiosennych przejęć na wyniki powinien być już widoczny w czwartym kwartale tego roku, a to nie są nasze ostatnie transakcje M&A na ten rok – powiedział Robert Strzelecki, prezes zarządu Grupy Kapitałowej TenderHut.