WHO zaleca, by ze względu na pandemię koronawirusa ograniczyć płatności gotówką. Przełożyło się to m.in. na znaczy wzrost zainteresowania firm terminalami płatniczymi. Z badania na zlecenie Mastercard wynika, że obecnie aż 90% płatności kartą w Polsce realizowanych jest zbliżeniowo. W 2019 r., od czerwca do grudnia, liczba terminali płatniczych wzrosła o 62 tys., co dało ostateczną liczbę ponad 772 tys. urządzeń na koniec 2019 roku.

Zdalne wnioskowanie o terminal i zniesienie abonamentu do 24 miesięcy

Santander Bank Polska w porozumieniu z Elavon uruchomił w pełni zdalny proces wnioskowania o terminal płatniczy. Można zamówić go za pomocą formularza kontaktowego lub telefonicznie pod numerem 1 9999. Kolejnym krokiem jest kontakt ze strony przedstawiciela Elavon i zdalna akceptacja umowy, która jest przesyłana mailem. Urządzenie jest dostarczane przesyłką kurierską. Ponadto, po jego otrzymaniu, odbywa się telefoniczne szkolenie z obsługi terminala.

Przedsiębiorstwa, które uczestniczą w programie Polska Bezgotówkowa, przez okres 12 miesięcy lub do osiągnięcia przez firmę 100 tys. zł obrotu nie będą płaciły prowizji od transakcji kartami na wszystkich terminalach. Łączny okres zwolnienia z miesięcznego abonamentu każdego terminala promocyjnego (lub terminali promocyjnych) objętego początkowo dofinansowaniem w ramach Programu może wynieść nawet do 24 miesięcy, w tym: 12 miesięcy finansowane przez Fundację Polska Bezgotówkowa, kolejne 6 miesięcy zwolnienia dla osób posiadających rachunek w Santander Bank Polska oraz dalsze zwolnienia w ramach dodatkowej promocji  „Dostałem Szóstkę VI”, dzięki której klienci nie zapłacą za abonament terminala (do 3 sztuk) przez kolejne 6 miesięcy trwania umowy.

Klienci, którzy nie przystąpili do programu Polska Bezgotówkowa, również mogą skorzystać z promocji na terminale Elavon, po spełnieniu odpowiednich warunków. W tym przypadku, istotny będzie wybór okresu trwania umowy (36 miesięcy) oraz wskazanie, jako rachunku do rozliczeń, konta w Santander Bank Polska. W tej wersji promocji klienci mogą zostać zwolnieni od obowiązku uiszczenia MMSC (minimalna miesięczna suma prowizji od transakcji kartą) oraz opłat PCI (standard bezpieczeństwa) przez okres 3 miesięcy od rozpoczęcia umowy, a z tytułu opłat (abonamentu) za korzystanie z terminali promocyjnych – nawet przez okres 12 miesięcy.

Promocje są ważne dla umów podpisanych do 31 października 2020.