Nowa aplikacja została stworzona specjalnie z myślą o domowych doświadczeniach, umożliwiając oglądanie kanałów „Dla Ciebie” i „Śledzenie”, a także większości lubianych i najczęściej oglądanych treści na TikTok. Treści te zostały podzielone na 12 kategorii – od gier i komedii, po jedzenie i zwierzęta. Użytkownicy będą mogli również oglądać filmy #LearnOnTikTok, dzięki którym poznają najnowsze trendy na temat gotowania, porady dotyczące fitness i zabawne fakty, które TikTok ma do zaoferowania.

TikTok na telewizorach Samsung Smart TV

TikTok jest dostępny na wszystkich modelach telewizorów Samsung Smart z lat 2018-2020 (z wyjątkiem The Sero, na którym pojawi się w przyszłym roku), w tym Samsung 4K i 8K, Smart Monitor i The Premiere, a także The Frame i The Serif. Aplikację TikTok można pobrać za pośrednictwem Samsung Smart TV App Store, będzie ona również zainstalowana na wszystkich nowych telewizorach Samsung. Co więcej, treści będą dostępne dla każdego – niezależnie od tego, czy posiada konto TikTok, czy nie.

Użytkownicy będą mieć również możliwość blokowania lub oznaczania filmów, które ich nie interesują. Sam TikTok natomiast, który automatycznie działa w trybie zastrzeżonym (Restricted Mode), filtruje treści, które mogą nie być odpowiednie dla wszystkich widzów – czytamy w komunikacie.

Dostępność TikToka w Samsung Smart TV w innych krajach zostanie ogłoszona w najbliższych miesiącach.