Eurobits to stary fintech, bo działa od 2004 roku. Platforma obecnie obsługuje ponad 50 milionów transakcji miesięcznie, a jej klientami jest ponad 50 banków i fintechów – w tym Santander, BBVA, Sabadell, Narodowy Bank Grecji czy La Banque Postale.

Tink mocno inwestuje

Fintech Tink ma w planach przejęcie kluczowych podmiotów na rynkach europejskich i rozszerzenie swojego zasięgu na blisko 20 krajów – głównie w Europie i Ameryce Łacińskiej. Kwota inwestycji wynosi ok. 90 mln euro. O tym czy przejęcie Eurobits dojdzie do skutku zadecyduje teraz hiszpański urząd ochrony konkurencji.

Z informacji prasowych wynika, że liczący 54 pracowników zespół Eurobits dołączy do Tink. Z usług szwedzkiego fintechu korzysta m.in. PayPal, Klarna, NatWes czy BNP Paribas.

Jaka jest przyszłość otwartej bankowości?

Firma z siedzibą w Sztokholmie została założona w 2012 roku i obecnie obsługuje swoich klientów z 12 biur w Europie – w tym w Londynie, Paryżu i Amsterdamie. Firma łącznie zatrudnia ponad 270 osób, a odbiorcami jej usług są fintechy i banki obsługujące ponad 250 mln klientów na całym świecie.

Współzałożyciel Tink Daniel Kjelenn twierdzi, że przejęcie Eurobits to ważny krok w rozwoju firmy. Ponadto zapewni dotychczasowym klientom hiszpańskiej platformy dostęp do nowych usług m.in. inicjacji płatności. W informacji prasowej Eurobits wypowiedzieli się także przedstawiciele BBVA i Fintonic. Oboje zgodnie twierdzą, że otwarta bankowość to wyzwania, które wyznaczają kierunek rozwoju współczesnej bankowości.