Partner serwisu Visa dla biznesu

Tomasz Chróstny nowym prezesem UOKiK

Fintek
Fintek
#Fintech#Prawo
Opublikowano: 28 stycznia 2020, 13:52 Aktualizacja: 28 stycznia 2020, 14:45

Premier Mateusz Morawiecki powołał Tomasza Chróstnego na stanowisko prezesa UOKIK. Do tej pory pełnił on funkcję wiceprezesa urzędu.

Tańsze kredyty konsumenckie. Nowe propozycje UOKiK

Tomasz Chróstny zastąpi na stanowisku prezesa UOKiK Marka Niechciała, który od 1 lutego zasiądzie w zarządzie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Marek Niechciał przewodził Urzędowi Ochrony Konkurencji i Konsumentów od 2016 roku.

Nowym prezesem UOKiK został Tomasz Chróstny

Tomasz Chróstny ukończył finanse i rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz zarządzanie i inżynierię produkcji w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, a także studia doktoranckie w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W trakcie studiów odbył stypendium na kierunku inżynieria przemysłowa i mechaniczna w Vitus Bering University College. Jest również absolwentem programu kształcenia menedżerskiego ARGO Top Public Executive (odpowiednik Advanced Management Program), zrealizowanego przez IESE Business School oraz Krajową Szkołę Administracji Publicznej.

Karierę zawodową rozpoczął uczestnicząc w projektach z zakresu badania sprawozdań finansowych instytucji finansowych, wyceny przedsiębiorstw oraz wykrywania przestępstw i nadużyć finansowych. Przygotowywał też analizy ekonomiczne, rynkowe i sektorowe oraz prognozy gospodarcze. Posiada doświadczenie dydaktyczne i badawcze – jest nauczycielem akademickim w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Pracował w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a następnie w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, gdzie pełnił funkcję dyrektora Departamentu Analiz Gospodarczych. Ponadto był przedstawicielem ministra właściwego ds. gospodarki w radzie naukowej Polskiego Instytutu Ekonomicznego. 26 sierpnia 2019 r. został powołany na stanowisko wiceprezesa UOKiK. Był odpowiedzialny za ochronę konsumentów oraz przygotowanie urzędu do zadań związanych z ograniczaniem zatorów płatniczych w gospodarce.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

tomasz-chrostny-nowym-prezesem-uokik