Serwis Fintek.pl powstał we wrześniu 2016 roku. Jest to portal poświęcony tematyce sektora fintech w Polsce i na świecie, do którego zaliczamy szeroki zakres podmiotów świadczących usługi finansowe online zarówno dla klienta masowego oraz przedsiębiorstw, a także podmiotów, które umożliwiają świadczenie tychże usług za pośrednictwem technologii IT. Do kategorii fintechów zaliczamy m.in. instytucje płatnicze, banki, firmy programistyczne, sieci afiliacyjne, podmioty sektora digital lending, platformy e-commerce, ubezpieczycieli, leasingodawców oraz podmioty zajmujące się wdrażaniem technologii blockchain.

Sektor Fintech pozostaje kategorią otwartą. Fintek.pl jest także organizatorem cyklicznych konferencji praktycznych pod szyldem Fintech Brunch, które odbywają się dwa razy w roku.

Instytucje płatnicze są ważną częścią sektora fintech, odpowiedzialną za jego finansowy krwiobieg. Polska jest bardzo interesującym rynkiem. Jesteśmy bardzo ciekawi jak będzie on wyglądać już po wdrożeniu dyrektywy PSD2. Zapewne inaczej niż nam się wszystkim teraz wydaje. Sprawę będziemy monitorować na bieżąco, na koniec roku 2018 roku powstanie też raport podsumowujący – stwierdza Łukasz Piechowiak, redaktor naczelny Fintek.pl.

Jest nam niezmiernie miło, że jako Tpay.com mogliśmy zostać pierwszym patronem merytorycznym portalu Fintek.pl. Branża e-commerce, a co za tym idzie płatności online, rozwijają się w niesamowitym tempie. Tym bardziej cieszy nas, że jako integrator płatności mający swój udział w tym segmencie rynku, możemy współtworzyć jeden z bardziej wartościowych portali o tematyce fintech i również w zakresie merytorycznym przyczynić się do zwiększenia świadomości na temat płatności online – komentuje Pan Paweł Działak, Prezes Zarządu Krajowego Integratora Płatności S.A. – właściciela marki Tpay.com.

Fintek.pl to portal w, którym znajdą Państwo zawsze aktualne informacje na temat sektora płatności, a także branży e-commerce. Misją serwisu jest aktywne wspieranie sektora Fintech w Polsce, która ma bardzo duży potencjał do stania się Doliną Fintechu w Unii Europejskiej. Tylko tyle i aż tyle.

/Fintek.pl