Poprzednie edycje Google I/O były bardzo owocne – zadebiutowały na nich takie usługi jak Zdjęcia Google, Android Go czy Google Assistant. Podczas tegorocznej edycji Google postawiło mocny nacisk na rozwój sztucznej inteligencji. Wiemy, że do Polski trafi Google Assistant. Trwają pracę nad poszerzeniem działalności aplikacji, asystent ma przyjmować kilka poleceń i zadań w jednym zdaniu i co najważniejsze ma je dobrze interpretować. Kilka dni temu pisaliśmy, że asystent głosowy potrafi już zamówić nam wizytę u fryzjera. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj. Dużym zaskoczeniem było pojawienie się podczas jednej z prezentacji logo Tpay.

Google I/O – płatności Google Pay z Tpay.com?

Tpay na konferencji Google I/O 2018

Właściciel marki Tpay poinformował o zbliżającym się końcu prac integracyjnych z systemem Google Pay. Prace są już na finalnym etapie, trwają ostatnie testy, a nowa forma płatności pojawi się jako jedna z opcji do wyboru, dla klientów sklepów internetowych, które są obsługiwane przez Tpay i akceptują transakcje kartami bankowymi. Nowa opcja ma pojawić się automatycznie.

Fintechy z Polski dostrzeżone na świecie

Tpay to firma fintech (a także partner merytoryczny Fintek.pl), która dostarcza nowatorskie rozwiązania płatnicze zapewniające bezpieczeństwo i wygodę transakcji, które są potwierdzone najwyższymi certyfikatami w branży. Celem firmy jest oferowanie najwyższej jakości usług obsługi płatności, które pozwalają klientom zaoszczędzić bezcenny czas.  Z kolei Google Pay to nowy sposób płatności od Google, który doskonale sprawdza się na urządzeniach mobilnych. To jedno z najprostszych i najbardziej intuicyjnych rozwiązań na rynku z olbrzymią szansą na upowszechnienie. Wystarczy dosłownie jeden klik by dokonać bezpiecznej płatności.

Polska jest liderem, jeśli chodzi o innowacje płatnicze – coraz chętniej korzystamy z najnowszych rozwiązań takich jak biometria czy płatności zbliżeniowe. W najbliższym czasie przekonamy się, czy współpraca Google i Tpay zostanie pozytywnie przyjęta przez osoby korzystające z tego typu płatności. Warto dodać, że miesiąc temu pisaliśmy o tym, że posiadacze kart Visa, wydanych przez Bank Zachodni WBK, mogą już płacić zbliżeniowo za pomocą zegarków z funkcją Garmin Pay. Badania Visa pokazują, że niemal 90% respondentów milenialsów uważa, że do 2020 roku będzie zarządzać swoimi pieniędzmi głównie z wykorzystaniem smartfona lub urządzenia ubieralnego. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj.