Londyński fintech, z estońskimi korzeniami, poinformował, że w roku fiskalnym kończącym się w marcu 2019 roku, zanotował zyski na poziomie 10,3 mln funtów. To wzrost o 66% rok do roku. Z kolei przychody firmy wzrosły w tym okresie o 53% do poziomu 179 mln GBP. Robi wrażenie.

TransferWise notuje świetne wyniki finansowe

Co oferuje TransferWise? To z pozoru prosta i nieskomplikowana platforma, pozwalająca na tanie i szybkie przesyłanie pieniędzy pomiędzy użytkownikami z całego świata. Korzystanie z TransferWise jest znacznie tańsze, niż przelewy międzynarodowe realizowane za pośrednictwem banków, czy firm pokroju Western Union i Money Gram.

Świetne wyniki TransferWise to rzecz obok której ciężko przejść obojętnie. Szczególnie, że wiele fintechowych jednorożców (firm wycenianych na minimum 1 mld USD) wciąż nie notuje zysków. Przykładowo Monzo w ostatnim roku fiskalnym straciło ponad 47 mln funtów, a strata Revoluta w roku 2017 wyniosła niespełna 15 mln GBP.

TransferWise ma już ponad 6 mln klientów, a każdego miesiąca przez jego systemy przechodzą transakcje o wartości 4 mld funtów. Firma posiada wsparcie wielu znanych inwestorów. Wśród nich można wymienić brytyjskiego miliardera Richarda Bransona, czy fundusz VC należący do Petera Thiela – założyciela i byłego CEO PayPala.

Brytyjski fintech jest obecnie wyceniany na 3,5 mld dolarów. To efekt domkniętej pod koniec maja drugiej rundy dofinansowania, w której TransferWise pozyskał 292 mln dolarów. Spółka została wsparta przez takich inwestorów jak Lead Edge Capital, Lone Pine Capital i Vitruvian Partners. Z kolei dotychczasowi udziałowcy – Baillie Gifford i Andreessen Horowitz nabyli kolejne akcje.