Visa Cloud Connect stanowi podstawę nowej globalnej umowy między Visa i TransferWise, która umożliwi ekspansję wielowalutowych kart debetowych TransferWise w Azji i Pacyfiku, Europie, na Bliskim Wschodzie, w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych – czytamy w komunikacie.

TransferWise i Visa ogłaszają globalne partnerstwo

Zespół TransferWise zgłosił się do nas w zeszłym roku z następującym wyzwaniem: chodziło o umożliwienie globalnego wdrożenia ich kart debetowych w oparciu o chmurę. Dzięki Cloud Connect stworzyliśmy rozwiązanie, które pozwala spółce na wykorzystanie globalnej infrastruktury Visa poprzez zaledwie jedną integrację. Nasza współpraca z TransferWise to przykład dla innych fintechów, jak wygodnie można połączyć się z globalną siecią Visa – mówi Jack Forestell, executive vice president and chief product officer, Visa.

Obecnie globalne programy kartowe rozprzestrzeniające się na kolejne kraje wymagają inwestycji w lokalne centra danych, korzystające ze specjalistycznego sprzętu i infrastruktury telekomunikacyjnej, a także koordynacji z lokalnymi partnerami w celu przestrzegania regionalnych standardów. Te bariery mogą spowolnić nowe wdrożenia i utrudnić szybkie pozyskiwanie klientów.

I właśnie w rozwiązaniu tego problemu ma pomóc Visa Cloud Connect, która zapewnia oparte na chmurze połączenie z VisaNet. Chodzi także o ujednolicone ramy certyfikatów, hostowane przez Visa usługi bezpieczeństwa (na przykład szyfrowanie transakcji i zarządzanie kluczami PIN), czy uproszczone rozliczenia na lokalnych rynkach – czytamy w komunikacie.

Obecnie Visa Cloud Connet znajduje się w fazie pilotażu z TransferWise. Dla pozostałych partnerów ma być dostępna w sierpniu 2021 roku.

Co oferuje TransferWise?

TransferWise posiada 10 mln klientów, którzy każdego miesiące realizują transakcje o wartości 6 mld dolarów. Fintech od czterech lat utrzymuje rentowność, co jest pewnego rodzaju ewenementem w branży. W 2019 roku spółka zarobiła 21 mln funtów przy przychodach na poziomie 302,6 mln funtów. To dwukrotny wzrost zysku i 70% wzrost przychodów rok do roku.

TransferWise to przede wszystkim platforma pozwalająca na wygodne i tanie przesyłanie pieniędzy pomiędzy użytkownikami z całego świata w różnych walutach – także w złotówkach.