Partner serwisu Visa dla biznesu

Transformacja systemów legacy to konieczność [VIDEO]

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#BankTech
Opublikowano: 9 marca 2020, 13:34 Aktualizacja: 9 marca 2020, 13:34

Niemal każda duża instytucja musi mierzyć się z problemem w postaci systemów legacy – czyli przestarzałych systemów, które mają kluczowe znaczenie dla wykonywania codziennych operacji w danej instytucji. O tym jak ważna jest modernizacja legacy systems opowiedział nam Michał Niedźwiecki, director of application development and maintenance w mBanku. 

– Przede wszystkim trzeba mieć świadomość i pogodzić się z tym, że mamy systemy legacy. Każda duża instytucja przez lata nabyła systemów legacy i jeżeli chce istnieć dalej na rynku to musi pogodzić się z tym, że trzeba z tymi systemami żyć. Trzeba je modernizować i trzeba patrzeć w przyszłość – mówi Michał Niedźwiecki.

Systemy legacy to spory problem dla dużych instytucji

W razie awarii systemu legacy działy IT mają zazwyczaj spore problemy żeby sobie z nią poradzić. Ich transformacja to spore wyzwanie dla dużych instytucji – także dla banków.

– Z mojej perspektywy transformacja systemów legacy to po prostu otwarcie i rozszerzenie horyzontów, a także patrzenie w przyszłość. To także przygotowanie się na zmiany w biznesie i zmiany oczekiwań klientów. Modernizujemy nasze systemy, żeby były otwarte na nowe technologie i łatwiejszą integrację – mówi Michał Niedźwiecki, director of application development and maintenance w mBanku.

Z Michałem Niedźwieckim porozmawialiśmy w trakcie konferencji Poland & CEE Digital Finance Summit.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

transformacja-systemow-legacy-to-koniecznosc-video