Partner serwisu Visa dla biznesu

Trwa ofensywa banków spółdzielczych. Grupa SGB zapowiada kolejne nowości

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#BankTech#Fintech
Opublikowano: 15 listopada 2019, 10:41 Aktualizacja: 15 listopada 2019, 12:40

Banki Spółdzielcze SGB wprowadzają nową kartę płatniczą w modnym układzie pionowym i minimalistycznej grafice. Dodatkowo udostępniają nowy rachunek osobisty – „Konto TAK”. To kolejne nowości po ostatnich wdrożeniach płatności mobilnych Apple Pay, Google Pay, czy Garmin Pay.

Trwa ofensywa banków spółdzielczych. Grupa SGB zapowiada kolejne nowości

– Banki Spółdzielcze SGB chcą być postrzegane jako nowoczesne, bliskie klientom instytucje finansowe. Zrywamy ze starym wizerunkiem, ale nie odcinamy się od naszych tradycji. Jesteśmy coraz bardziej nowocześni, mobilni, mamy coraz lepsze produkty. Przyszedł czas na nowe otwarcie konta i designerskie karty płatnicze. I zapewniam, że nie jest to nasze ostatnie słowo – komentuje prezes zarządu SGB Banku Mirosław Skiba.

Konto TAK i pionowa karta płatnicza – nowości w Grupie SGB

Opłata za prowadzenie nowego rachunku to 1 zł miesięcznie, bez dodatkowych warunków. Z kolei jedna transakcja w miesiącu zwalnia z opłaty za kartę debetową. Posiadacze Konta TAK zapłacą 1 zł za wypłaty z innych, niż należące do Grupy SGB, bankomatów w Polsce. W pakiecie klienci Banków Spółdzielczych otrzymują także dodatkowe korzyści od partnerów SGB – kartę Mastercard z programem lojalnościowym „Bezcenne Chwile” lub kartę VISA z programem „Visa Oferty”. Konto TAK zapewnia dostęp do bankowości internetowej, a także do płatności mobilnych BLIK, Apple Pay, Google Pay i Garmin Pay.

Zmieniając wizerunek Banków Spółdzielczych, Zrzeszenie SGB stawia na nowoczesne produkty bankowe, w tym przyjazne aplikacje z wieloma niestandardowymi funkcjami. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Spółdzielcza Grupa Bankowa przygotowuje obecnie nową, nowoczesną aplikację mobilną, która zastąpi „Portfel SGB”.

Jej wdrożenie przewidziano na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2020 roku. Ale już w końcu listopada br. można się spodziewać udostępnienia jeszcze jednej płatności mobilnej – Fitbit Pay. W sumie SGB zaoferuje swoim klientom pięć form płatności mobilnych.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

trwa-ofensywa-bankow-spoldzielczych-grupa-sgb-zapowiada-kolejne-nowosci