W komunikacie czytamy, że wszystko ma działać za pomocą jednego kliknięcia. Twisto Pay zostało pilotażowo zintegrowane z bramką płatniczą PayU, a rozwiązanie jest już dostępne w kilku sklepach internetowych. Jeszcze w lutym nowa usługa ma pojawić się u kolejnych sprzedawców.

Współpraca fintechów Twisto i PayU

Tylko w Czechach z Twisto skorzystało już 600 tys. osób, a taką metodę płatności udostępnia prawie 1 tys. czeskich sklepów internetowych. Wierzymy, że dzięki strategicznemu partnerstwu z PayU, jeszcze więcej osób i e-sklepów pozna zalety odroczonych płatności – komentuje Michal Smida, CEO Twisto.

Partnerstwo PayU i Twisto na czeskim rynku jest o tyle ciekawe, że w Polsce oba fintechy oferują konkurencyjne dla siebie rozwiązania z zakresu odroczonych płatności. Nad Wisłą PayU współpracuje z fintechem Monedo, członkiem grupy Kreditech, która udziela finansowania. PayU Płacę Później pozwala odroczyć termin płatności o 30 dni. Jeśli klient nie może spłacić za zamówienie w ciągu 30 dni od zakupu, może rozłożyć spłatę na oprocentowane raty – 3 lub 6.

Twisto działa na polskim rynku od 2018 roku we współpracy z udziałowcami w postaci grupy ING i towarzystwa ubezpieczeniowego. Czeska spółka z sektora FinTech oferuje odroczone płatności w ramach usługi „kup teraz, zapłać później”. Dzięki niej klient ma 21 dni na zapłacenie za e-zakupy bez żadnych dodatkowych kosztów.

W Polsce czeski fintech oferuje także inne rozwiązania – na przykład aplikację mobilną Twisto, kartę wielowalutową, dzielenie rachunków Twisto Split, czy cashback w ramach aplikacji Twisto.