Twisto zapowiadało wprowadzenie rat w aplikacji już kilka miesięcy temu. Oprócz rat miały pojawić się także płatności Google Pay i Apple Pay (wdrożenie opóźnione z powodu pandemii).

Raty w aplikacji Twisto już dostępne

Możliwość rozłożenia zakupu na raty ma jedynie część klientów Twisto. Limit ratalny przyznawany jest na podstawie indywidualnej analizy zdolności kredytowej każdego klienta oraz jego historii współpracy z Twisto, m.in. długości współpracy i terminowości spłat – czytamy na stronie czeskiego fintechu.

Na raty można rozkładać transakcje o wartości co najmniej 200 złotych. Klient ma do wyboru od 3 do 12 rat. Można także rozbijać płatności w obcej walucie. Przy zaksięgowaniu transakcji Twisto dokonuje jej przewalutowania na złote. Jeśli kwota przewalutowanej transakcji wynosi co najmniej 200 zł, wówczas można ją rozbić na raty.

Za każde 100 złotych rozłożone na raty klient zapłaci 4,25 PLN miesięcznie. Dokładny koszt rozbicia danej transakcji oraz RRSO można sprawdzić w aplikacji przed podjęciem ostatecznej decyzji – wyjaśnia Twisto.

Aby sprawdzić przyznany limit należy wejść w zakładkę „Więcej” i wybrać pole „Raty”. W celu rozłożenia transakcji na raty wystarczy wejść w szczegóły i kliknąć „rozłóż płatność na raty”. Wydatek można podzielić na od 3 do 12 rat korzystając ze specjalnego suwaka. Płatność można rozbić do końca miesiąca, w którym dokonana została dana transakcja. Operację potwierdzamy jednym przyciskiem i otrzymanym kodem SMS. Należność należy uregulować do końca miesiąca.

W Polsce do Twisto aplikowało już ponad 250 tys. klientów, z czego ponad 70 tys. stanowią aktywni, zarejestrowani użytkownicy aplikacji – to dane z maja bieżącego roku. Więcej o ofercie czeskiego fintechu można przeczytać w linku powyżej.