Partner serwisu Visa dla biznesu

Twisto ma już 150 tys. klientów. Fintech wprowadza nowe funkcje

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech#Płatności
Opublikowano: 23 stycznia 2020, 10:16 Aktualizacja: 23 stycznia 2020, 12:50

Od dziś posiadacze aplikacji Twisto mogą korzystać z nowej funkcji – Twisto split. Umożliwia ona łatwy podział rachunku na kilka osób, na przykład za wspólny obiad w restauracji. Przy okazji czeski fintech pochwalił się wynikami – w ciągu trzech miesięcy od debiutu aplikacji do Twisto aplikowało 150 tys. Polaków.

Twisto miało udostępnić Apple Pay już w kwietniu. Wdrożenie przesunięto o 2 miesiące

Osoba, która otrzyma split ma 7 dni, by zapłacić swoją część rachunku. Po tym czasie nieuregulowana płatność wróci do nadawcy. Twisto umożliwia podział każdej płatności, z dowolną liczbą osób. Minimalna kwota, o której zwrot możemy się zwrócić to 1 zł. Aplikacja umożliwia wysłanie razem ze splitem rachunku za dzieloną transakcję, a także przesłanie wiadomości lub GIFa.

Wkrótce raty i Google Pay w Twisto

Twisto split idealnie sprawdzi się podczas wyjść z przyjaciółmi, zrzutek na prezent, rodzinnych zakupów, czy na wakacjach. Aplikacja będzie pamiętała za nas, kto i ile pieniędzy powinien nam oddać i przypomni znajomym o konieczności zwrotu. Osoby, które nie mają Twisto dostaną powiadomienie przez SMS lub mail i będą mogły spłacić split BLIKIEM lub przelewem – wyjaśnia Renata Salata, Chief Growth Officer w Twisto.

Jeszcze w tym kwartale czeski fintech powinien udostępnić klientom płatności Google Pay, a potem także Apple Pay. Twisto pracuje również nad wdrożeniem możliwości rozłożenia zakupy na raty jednym kliknięciem.

Twisto to karta do codziennych płatności, połączona z mobilną aplikacją. Z Twisto można bezpłatnie odroczyć termin zapłaty za zakupy do 45 dni, a za granicą transakcje są rozliczane po najlepszym kursie wymiany, bez opłat i prowizji. Aby korzystać z karty Twisto należy pobrać aplikację na telefon i zarejestrować się. Po otrzymaniu miesięcznego limitu można robić zakupy. Limit przyznawany jest na podstawie deklaracji klienta oraz ocenie jego zdolności kredytowej i może sięgać kilku tysięcy złotych. Aplikacja i karta są darmowe, bez względu na liczbę wykonanych transakcji.

Więcej o działalności czeskiego fintechu można przeczytać w rozmowie z Michalem Smidą, CEO Twisto.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

twisto-wprowadza-nowa-funkcje-dzieki-split-podzielisz-rachunek-kilka-osob