Tym razem Stripe został wsparty przez fundusze należące do General Catalyst, Sequoia Capital i Anderssen Horowitz. Pozyskane środki podniosły wycenę fintechu o 12,5 mld USD, od czasu ostatniego dofinansowania za stycznia 2019 roku.

Fintech Stripe jest już warty 35 mld dolarów

Zgodnie z informacjami podawanymi przez Bloomberga wyżej wycenianymi startupami w USA są tylko Juul LAbs i We Co. Pierwszy z nich to producent e-papierosów, a drugi spółka matka We Work, wynajmującego przestrzenie biurowe. Oznacza to, że Stripe umocnił swoją pozycję jako najwyżej wyceniany amerykański startup z branży FinTech.

Z kolei według danych CB Insights fintechem z wyższą wyceną rynkową jest tylko chiński Lu.com – platforma służąca do handlowania aktywami finansowymi. Jej wycena to niespełna 40 mld dolarów. CB Insights w swoim zestawieniu uwzględniało fintechy znajdujące się w rękach prywatnych, które dodatkowo zostały wsparte przez fundusze venture capital.

Stripe to globalna platforma płatnicza, która od tygodnia działa również w Polsce.  Za jej pomocą firmy mogą rozpocząć eksport w dowolne miejsce na świecie, a także zacząć przyjmować płatności w ponad 130 walutach. Klienci korzystając z rozwiązań Stripe, otrzymują dostęp do globalnej sieci płatności, infrastruktury oraz wielu dodatkowych opcji ułatwiających prowadzenie biznesu w sieci.

Stripe przetwarza płatności dla takich gigantów jak Google, Uber, czy Spotify. Fintech wprowadza także nowe produkty na rynek amerykański – między innymi kartę kredytową dla klientów korporacyjnych i usługi pożyczkowe.