Platforma edukacyjna zlokalizowana jest na stronie fintech.gov.pl i zawiera nie tylko kursy e-learningowe, ale także komiksy animacje oraz quizy. O starcie platformy edukacyjnej KNF pisaliśmy już pod koniec 2021 roku, kiedy to rozmawialiśmy na ten temat ze Zbigniewem Wilińskim, dyrektorem departamentu FinTech w UKNF.

Crowdfunding pożyczkowy pod lupą KNF

W nowym kursie można poznać istotę crowdfundingowej pożyczki, miejsca występowania oraz ryzyka, które niesie za sobą to przedsięwzięcie. Crowdfunding pożyczkowy stał się jednym z najbardziej popularnych sposobów pozyskiwania środków na projekty. Kurs od UKNF ma być doskonałą okazją, aby zgłębić ten temat.

Na platformie edukacyjnej KNF można znaleźć także kursy dotyczące między innymi kryptoaktywów, otwartej bankowości, czy innowacji w obszarach płatności. Nadzorca pochyla się również nad takimi zagadnieniami jak robo-doradztwo, fake newsy i crowdfunding inwestycyjny. Na stronie można znaleźć kursy e-learningowe, animacje, komiksy, quizy oraz gry interaktywne.

Na początku czerwca Urząd Komisji Nadzoru Finansowego opublikował komunikat, w którym pochylił się nad crowdfundingiem pożyczkowym. Nadzorca ostrzegał przed ofertami, które mogą narażać nieświadomych inwestorów na straty.