Klient podpisujący umowę na tablecie ma takie same prawa do reklamacji i rękojmi jak ten, który złoży podpis na dokumencie papierowym. Zapozna się ze wszystkimi dokumentami, na ekranie urządzenia, a po podpisaniu umowy zostaną mu one wysłane pocztą elektroniczną. Na życzenie umowa może być dodatkowo wydrukowana, ale tylko w jednej kopii, dla klienta.

Podpisywanie umowy na tablecie jest korzystne dla środowiska

Podpisu nie można w żaden sposób przekopiować, ani podmienić w dokumencie i jest całkowicie bezpieczny. Urządzenia wykorzystywane do podpisywania umów dostarczył Samsung, a integratorem rozwiązania jest polska firma Infinite. Mariusz Gaca, wiceprezes zarządu ds. rynku konsumenckiego Orange Polska zdradza, że dzięki możliwości podpisywania umów na tablecie firma zaoszczędziła już ponad 2,2 mln kartek papieru.

Orange rozpoczął pierwsze testy tego rozwiązania jeszcze w 2017 roku, a na przełomie 2018 i 2019 roku wdrożył je we wszystkich salonach własnych. Zmiany mają nie tylko poprawić efektywność działania samej firmy, ale także zmniejszyć jej negatywny wpływ na środowisko naturalne. Operator zaczął już ograniczać zużycie energii w sieci komórkowej, a także zastąpił torby plastikowe bardziej przyjaznymi dla środowiska torbami papierowymi – czytamy w informacji prasowej.

Jeśli chodzi o inne nowości wdrażane przez Orange, to warto wspomnieć również o możliwości podpisania umowy bez wizyty w placówce. Na razie taka funkcjonalność jest dostępna dla klientów ING Banku Śląskiego – umowę z telekomem można podpisać z poziomu bankowości internetowej.