Partner serwisu Visa dla biznesu

W każdym salonie Orange można już podpisać umowę na tablecie

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Telekomunikacja
Opublikowano: 30 września 2019, 11:38 Aktualizacja: 30 września 2019, 14:34

Od początku tego roku, we wszystkich salonach własnych Orange Polska, klienci mogli podpisać umowę, lub złożyć reklamację na ekranie tabletu. Teraz będzie to możliwe także w ponad 400 salonach partnerskich. Z takiego rozwiązania miało już skorzystać ponad 400 tys. klientów.

Umowę na tablecie można już podpisać we wszystkich salonach Orange

Klient podpisujący umowę na tablecie ma takie same prawa do reklamacji i rękojmi jak ten, który złoży podpis na dokumencie papierowym. Zapozna się ze wszystkimi dokumentami, na ekranie urządzenia, a po podpisaniu umowy zostaną mu one wysłane pocztą elektroniczną. Na życzenie umowa może być dodatkowo wydrukowana, ale tylko w jednej kopii, dla klienta.

Podpisywanie umowy na tablecie jest korzystne dla środowiska

Podpisu nie można w żaden sposób przekopiować, ani podmienić w dokumencie i jest całkowicie bezpieczny. Urządzenia wykorzystywane do podpisywania umów dostarczył Samsung, a integratorem rozwiązania jest polska firma Infinite. Mariusz Gaca, wiceprezes zarządu ds. rynku konsumenckiego Orange Polska zdradza, że dzięki możliwości podpisywania umów na tablecie firma zaoszczędziła już ponad 2,2 mln kartek papieru.

Orange rozpoczął pierwsze testy tego rozwiązania jeszcze w 2017 roku, a na przełomie 2018 i 2019 roku wdrożył je we wszystkich salonach własnych. Zmiany mają nie tylko poprawić efektywność działania samej firmy, ale także zmniejszyć jej negatywny wpływ na środowisko naturalne. Operator zaczął już ograniczać zużycie energii w sieci komórkowej, a także zastąpił torby plastikowe bardziej przyjaznymi dla środowiska torbami papierowymi – czytamy w informacji prasowej.

Jeśli chodzi o inne nowości wdrażane przez Orange, to warto wspomnieć również o możliwości podpisania umowy bez wizyty w placówce. Na razie taka funkcjonalność jest dostępna dla klientów ING Banku Śląskiego – umowę z telekomem można podpisać z poziomu bankowości internetowej.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

umowe-tablecie-podpiszemy-kazdym-salonie-orange