Partner serwisu Visa dla biznesu

Uwaga na fałszywe wiadomości. PKO BP ostrzega przed kolejnym podstępem hakerów

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Cyberbezpieczeństwo#PKO BP
Opublikowano: 6 marca 2020, 11:42 Aktualizacja: 6 marca 2020, 13:10

PKO Bank Polski ostrzega przed fałszywymi mailami, które udają „Potwierdzenia transakcji”. Treść maila nakłania do otwarcia załącznika, a jego uruchomienie instaluje złośliwe oprogramowanie.

Uwaga na fałszywe wiadomości. PKO BP ostrzega przed kolejnym podstępem hakerów

Celem oszustów jest kradzież danych do logowania do serwisu transakcyjnego i numerów kart płatniczych. PKO Bank Polski prosi o zachowanie ostrożności i nieotwieranie podejrzanych załączników. Nie powinniśmy także klikać w linki zachęcające do pobrania lub instalacji czegokolwiek.

Uważajcie na fałszywe „potwierdzanie transakcji”

– W razie otrzymania podejrzanego maila prosimy nie rozsyłać go dalej, tylko pilnie skontaktować się z naszą infolinią pod numerem 800 302 302 (brak opłat dla numerów krajowych na terenie kraju, w pozostałych przypadkach – opłata zgodna z taryfą operatora) lub +48 81 535 60 60 (do połączeń z zagranicy i z telefonów komórkowych; opłata zgodna z taryfą operatora) – czytamy w komunikacie PKO Banku Polskiego.

Największy polski bank przypomina także o podstawowych zasadach z zakresu cyberbezpieczeństwa. Powinniśmy zachować ograniczone zaufanie w stosunku do wiadomości od nieznanych nadawców, w których znajduje się prośba o podanie poufnych danych lub skorzystanie z linku – nie odpowiadajmy i nie ujawniajmy swoich danych.

Logując się do serwisu internetowego banku zawsze powinniśmy wprowadzać adres strony ręcznie i nie korzystać z linków. Sprawdzajmy także poprawność adresu strony widniejącego w przeglądarce internetowej. PKO przypomina również, że zanim potwierdzimy operację w w serwisie iPKO kodem SMS, należy przeczytać uważnie treść otrzymanego SMS-a i upewnić się, że dotyczy on właściwej operacji. Zwróćmy uwagę przede wszystkim na rodzaj dyspozycji, poprawność numeru rachunku odbiorcy, czy kwotę transakcji.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

uwaga-falszywe-wiadomosci-pko-bp-ostrzega-przed-kolejnym-podstepem-hakerow