Dzięki współpracy z Visa sprzedawcy korzystający z PayPal, Braintree, iZettle i Hyperwallet uzyskają szybki dostęp do swoich pieniędzy.

Nikt nie lubi czekać na przelew

Konsumenci i małe firmy nie po to korzystają z PayPala, Venmo czy Xooma by czekać na pieniądze od klientów czy rodziny dłużej niż to konieczne. Transfery w czasie rzeczywistym są zatem kluczowe dla zwiększenia wygody klientów, a także ich bezpieczeństwa, bo w świecie pandemii natychmiastowy przelew dla członka rodziny jest po prostu ważnym udogodnieniem.

To samo dotyczy małych przedsiębiorców, dla których dostęp do zarobionych środków ma wpływ na poprawę ich bieżącej sytuacji. Na zatory w transferach, tzn. długi czas oczekiwania na realizację płatności, narzeka ponad 75% amerykańskich przedsiębiorców, a ponad 90% jest zainteresowanych transferami w czasie rzeczywistym.

Wzrost popularności Visa Direct

W III kw. 2020 roku płatności typu P2P za pomocą Visa Direct odnotowały prawie 80% wzrost transakcji w USA. Klienci mogą szybko przelewać środki z kont PayPal, Xoom i Venmo przy wykorzystaniu Visa Direct.

Zdaniem wiceprezesa PayPal Jima Magatsa przejście na cyfrowe płatności to długoterminowa zmiana, która przetrwa pandemię. I chyba trudno znaleźć kogoś, kto miałby odmienne zdanie.

Programy partnerskie Visa Direct i PayPal w nadchodzących miesiącach będą wdrażane na całym świecie. PayPal ma 1,6 mln klientów w Polsce.

/Fintek.pl