W ramach tej inwestycji Visa zaoferuje małym firmom, które są klientami Behalf, stokenizowaną Wirtualną Kartę Visa (ang. Visa Virtual Card) – rozwiązanie działające na zasadzie kredytu, zapewniające przedsiębiorcom natychmiastowe finansowanie na firmowe wydatki. Wirtualna Karta Visa będzie początkowo dostępna w Stanach Zjednoczonych, z planem udostępnienia jej również na innych rynkach.

100 mln dolarów na inwestycje w fintechy

Partnerstwo obu firm wpisuje się w globalną strategię Visa skierowaną na udostępnianie swoich produktów i potencjału sektorowi małych przedsiębiorstw poprzez współpracę ze start-upami i fintechami, które redefiniują i ulepszają płatności. Inwestycja jest również częścią programu, poprzez który Visa zobowiązała się do zainwestowania do 100 mln dolarów w firmy sektora fintech, o czym w czerwcu br., na konferencji Money 20/20 w Amsterdamie, poinformowała prezes Visa w Europie, Charlotte Hogg.

– Behalf oferuje natychmiastowe finansowanie zakupów na korzystnych warunkach. Firmy B2B z naszej sieci mogą płynnie zintegrować rozwiązania Behalf ze swoimi systemami e-commerce, od razu otrzymywać płatności, pomóc swoim klientom biznesowym w zwiększeniu siły nabywczej oraz dostarczyć im elastyczne rozwiązania dla płatności za dokonywane zakupy – powiedział Benjy Feinberg, chief executive officer, Behalf.

Visa stawia sobie za cel udostępnianie nowych metod płatności małym przedsiębiorstwom. Partnerstwo firmy z Behalf jest wynikiem współpracy pomiędzy Studiem Innowacji Visa w Tel Awiwie i dynamicznie rozwijającym się ekosystemem izraelskich start-upów.

Behalf to pierwszy przypadek inwestycji Visa w izraelską firmę, następujący niedługo po otwarciu Studia Innowacji Visa w Tel Awiwie wiosną br.