Partner serwisu Visa dla biznesu

Visa nawiązuje strategiczną współpracę z Western Union

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech#Visa
Opublikowano: 24 czerwca 2019, 14:52 Aktualizacja: 24 czerwca 2019, 14:52

Visa ogłosiła zawarcie strategicznego porozumienia z Western Union. Współpraca ma polegać na wdrożeniu Visa Direct, platformy obsługującej w czasie rzeczywistym tak zwane push payments. W ten sposób Western Union zamierza skrócić czas i zwiększyć przejrzystość transgranicznych transakcji pieniężnych na całym świecie.

Po uruchomieniu usługi Visa Direct Western Union będzie mógł oferować swoim klientom szybsze i bardziej transparentne transfery środków na kartę oraz lepsze doświadczenie użytkownika zarówno po stronie nadawcy, jak i odbiorcy.

Partnerstwo Visa i Western Union

Na całym świecie za pośrednictwem przelewu czy rachunku bankowego przesyłanych jest każdego dnia niemal 80 bilionów dolarów – to dane Accenture. Obecnie te transakcje są trudniejsze w realizacji niż powinny, ponieważ wykorzystywane do tego celu metody są przestarzałe, wieloetapowe i kosztowne. Powoduje to, że na pieniądze czeka się nawet kilka dni. Dziś 85% wszystkich transakcji wciąż realizowanych jest w gotówce lub innej fizycznej walucie – to z kolei liczby zaczerpnięte z raportu PwC.

W 2018 roku Western Union zrealizował ponad 800 milionów transakcji dla klientów indywidualnych i firm. Z kolei Visa postawiła sobie za cel podnoszenie jakości i unowocześnianie płatności transgranicznych.

Oprócz nawiązania omawianej współpracy, w zeszłym miesiącu Visa ogłosiła przejęcie kontroli nad Earthport, firmą świadczącą usługi z zakresu płatności transgranicznych. Przejęcie Earthport wpisuje się w szerszą strategię Visa realizowaną w obszarze płatności transgranicznych, która stanowi uzupełnienie usługi Visa Direct oraz innych partnerstw.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

visa-nawiazuje-strategiczna-wspolprace-z-western-union