Partner serwisu Visa dla biznesu

Visa otworzyła swój inkubator w Londynie. Podobne Centrum Innowacji powstanie też w Warszawie

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Visa
Opublikowano: 22 lutego 2017, 11:00 Aktualizacja: 19 lutego 2019, 20:49

Visa ogłosiła dziś otwarcie swojego londyńskiego Centrum Innowacji mieszczącego się w budynku europejskiej centrali organizacji w dzielnicy Paddington. To największe ze wszystkich dotychczas uruchomionych Centrów Innowacji, o powierzchni ponad 1 tys. m2, zapewni przyjazną przestrzeń do projektowania i rozwijania rozwiązań płatniczych nowej generacji we współpracy z instytucjami finansowymi, detalistami i innymi partnerami Visa.

Centrum Innowacji Visa w Londynie już otwarte. Skorzystają na tym innowatorzy na Starym Kontynencie.

Londyńskie Centrum Innowacji umożliwi zobaczenie m.in. praktycznych zastosowań internetu rzeczy w połączonym z siecią samochodzie czy urządzeniach domowych – na przykład do dokonywania płatności za ubezpieczenie samochodowe lub składania zamówień na produkty spożywcze prosto z lodówki.

Centrum pozwoli również poznać koncepcję handlu detalicznego przyszłości poprzez użycie rozwiązań wirtualnej rzeczywistości do wybrania najlepszego miejsca na zawodach Formuły E czy też zastosowanie uwierzytelniania biometrycznego przy zakupie biletu.

Visa poinformowała dziś również, że programiści sektora fintech z całej Europy będą mogli korzystać z platformy Visa Developer Platform dla tworzenia nowych, bezpiecznych sposobów płacenia. Już teraz Visa udostępnia detalistom, instytucjom finansowym, firmom technologicznym i start-up’om część swoich programistycznych interfejsów aplikacji (API), zestawów narzędzi programistycznych (SDK) i dokumentacji – z myślą o tworzeniu nowej generacji rozwiązań dla handlu.

Polski startup rewolucjonizuje logowanie. Nigdy więcej haseł dzięki Cyberus Lab

Centrum Innowacji Visa w Londynie

 

W londyńskim centrum innowacji od Visy nie zabraknie miejsca na nowinki technologiczne, w tym roboty.

W londyńskim Centrum Innowacji znajdzie się również miejsce dla jednego z najbardziej zaawansowanych robotów – Pepper.

Londyńskie centrum dołącza do globalnej sieci centrów i biur innowacji działających w czołowych ośrodkach rozwoju nowych technologii: Berlinie, Dubaju, Miami, San Francisco, Singapurze, Sao Paulo i Tel Awiwie.

– Wyjątkowość naszych centrów innowacji polega na tym, że we współpracy z partnerami rozwiązujemy rzeczywiste problemy konsumentów i firm z wykorzystaniem rozwiązań cyfrowych – powiedział Jim McCarthy, wiceprezes ds. innowacji i partnerstwa strategicznego, Visa.

– Osiągnęliśmy ogromne sukcesy na tym polu w już działających centrach i bardzo cieszymy się z otwarcia nowoczesnego ośrodka w Londynie. – dodaje.

Wraz z przechodzeniem branży płatności od rozwiązań opartych na karcie plastikowej do technologii cyfrowych i wkroczeniem na scenę nowych graczy, misją Visa staje się umożliwienie bezpiecznego handlu z wykorzystaniem wszelkich połączonych z Internetem urządzeń, w tym sprzętów domowych czy urządzeń ubieralnych (np. smartwatchy).

Innym przykładem urządzeń ubieralnych, służących do płatności mogą być NFC Rings od Visy. Ważną częścią tej misji jest działalność światowej sieci centrów innowacji Visa, wspierających innowacyjność i pozwalających partnerom Visa na:

  • Włączenie się: Centrum oferuje partnerom Visa wszystko, czego potrzebują do pracy nad nowymi rozwiązaniami cyfrowymi – w przestrzeni zaprojektowanej z myślą o dynamicznej interakcji, eksperymentach w czasie rzeczywistym i szybkim tworzeniu rozwiązań prototypowych,
  • Testowanie: Visa kładzie nacisk na tworzenie rozwiązań zorientowanych na jak najlepsze zaspakajanie potrzeb użytkownika,
  • Współpracę: Partnerzy uzyskują możliwość współdziałania ze specjalistami Visa oraz dostęp do technologii Visa – w tym również do programistycznych interfejsów aplikacji (API) oraz zestawów narzędzi programistycznych (SDK), za pośrednictwem platformy Visa Developer Platform.

Visa i IBM łączą siły. Rewolucja w płatnościach mobilnych

Centrum Innowacji Visa w Warszawie

– Otwarcie Centrum Innowacji w Londynie doskonale odpowiada na potrzeby polskich banków, stanowiąc wsparcie naszych wspólnych działań lokalnych, w wyniku których powstanie w Warszawie inkubator innowacji Visa. Będzie on czerpać z zasobów londyńskiego centrum, któremu w przyszłości także chcielibyśmy oferować rozwiązania opracowane przez nasz inkubator i sprawdzone na polskim rynku – powiedziała Małgorzata O’Shaughnessy, dyrektor zarządzająca regionem Europy Środkowo-Wschodniej, Visa.

Inkubator innowacji w Warszawie jest wynikiem wspólnej inicjatywy banków zrzeszonych w organizacji Visa Polska oraz Visa. Jego uruchomienie planowane jest na II kwartał br. Inkubator będzie skupiał się na opracowywaniu – wspólnie z podmiotami krajowymi – rozwiązań mających wspierać rozwój płatności i cyfryzację polskiej gospodarki.
Cztery główne obszary, na których w pierwszej kolejności skupią się prace zespołu inkubatora, to:

  • płatności nowej generacji oraz sieć ich akceptacji,
  • rozwiązania dla inteligentnych miast (ang. smart cities) i rozwiązania wynikające z koncepcji internetu rzeczy,
  • rozwiązania służące weryfikacji i uwierzytelnianiu płatności,
  • wykorzystanie danych.

[informacja zewnętrzna]


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

visa-otworzyla-inkubator-londynie-podobne-centrum-innowacji-powstanie-warszawie