Partner serwisu Visa dla biznesu

Visa i PayPal rozszerzają współpracę na Europę

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#PayPal#Visa
Opublikowano: 18 lipca 2017, 10:51 Aktualizacja: 20 lutego 2020, 14:28

Visa i PayPal poinformowały dziś o rozszerzeniu zakresu swojego partnerstwa strategicznego, które od teraz obejmować będzie również rynki europejskie.

Davos: PayPal i Mastercard o współpracy banków z fintechami

Obie firmy współpracują już na obszarze Stanów Zjednoczonych, Azji i Oceanii, przyspieszając upowszechnianie bezpiecznych i wygodnych sposobów płatności w Internecie, wewnątrz aplikacji i w tradycyjnych placówkach handlowo-usługowych. Rozszerzenie partnerstwa udostępni korzyści wynikające ze współpracy także konsumentom i firmom w Europie.

  • Konsumenci uzyskają szersze możliwości płacenia w internecie, w aplikacjach i w sklepach tradycyjnych
  • PayPal będzie mógł otwierać rachunki Visa w Europie

Czytaj także: Kate i William interesują się polskim Fintechem

Visa i PayPal nie zapominają o Europie

Porozumienie przewiduje również, że PayPal – w ramach swojej europejskiej licencji bankowej – dołączy do grona instytucjonalnych klientów Visa na naszym kontynencie i będzie mógł oferować rachunki Visa konsumentom i przedsiębiorstwom, co umożliwi im dokonywanie płatności PayPal na całym świecie – wszędzie tam, gdzie Visa jest akceptowana.

– Visa i PayPal łączy wspólny cel, jakim jest dostarczanie konsumentom bezpiecznych i wygodnych metod płatności z dowolnego urządzenia. Rozszerzenie naszego partnerstwa na Europę zaowocuje większą swobodą wyboru dla konsumentów i konkretnymi korzyściami dla detalistów – powiedział Bill Sheedy, CEO Visa w Europie.

– Mając możliwość udostępniania rachunków Visa w Europie, PayPal będzie mógł zaoferować konsumentom nowe, innowacyjne sposoby zarządzania środkami pieniężnymi i przesyłania ich bez względu na wykorzystywaną platformę czy stosowane urządzenie. – dodaje.

– Ogłoszone dziś porozumienie pogłębi współpracę PayPal z organizacją Visa i jej partnerami na rynkach europejskich – powiedział Rupert Keeley, wiceprezydent i prezes PayPal w Europie.

– Dzięki temu partnerstwu będziemy mogli zaoferować milionom konsumentów i firm więcej możliwości w oparciu o szerszy zakres innowacyjnych produktów. PayPal i Visa zaoferują wspólnie proste, bezpieczne i wygodne sposoby dokonywania i otrzymywania płatności – niezależnie od tego, czy będą to płatności w internecie, wewnątrz aplikacji, czy też w sklepach tradycyjnych. – dodaje.

 

Większe możliwości dla klientów PayPal i Visa

Porozumienie o współpracy w Europie ułatwi instytucjom finansowym oferowanie użytkownikom kart Visa możliwości dokonywania zakupów wszędzie tam, gdzie akceptowane są płatności PayPal – zwiększając tym samych ich swobodę wyboru. Płatności PayPal będą teraz również przyjmowane w tradycyjnych placówkach europejskich detalistów akceptujących karty Visa. Oznacza to większe możliwości rozwoju dla Visa, PayPal, a także dla ich klientów:

  • Większa swoboda wyboru przez konsumentów: PayPal i Visa stworzą warunki do łatwego płacenia kartami Visa w placówkach akceptujących płatności PayPal. Dzięki współpracy z partnerami Visa z sektora bankowego, konsumenci z łatwością będą mogli dodać do portfela elektronicznego PayPal swoje karty Visa używane w innych aplikacjach.
  • PayPal w Europie: W ramach swojej europejskiej licencji bankowej PayPal będzie mógł otwierać rachunki Visa konsumentom i firmom z Europy. W przyszłości umożliwi to klientom PayPal korzystanie ze środków na koncie PayPal przy płatnościach na całym świecie – wszędzie tam, gdzie akceptowane są płatności Visa.
  • Cyfrowa współpraca: Obie firmy porozumiały się w sprawie zwiększonego udziału PayPal w Visa Digital Enablement Program (VDEP) w Europie. W ramach programu VDEP partnerzy Visa uzyskują dostęp do technologii tokenizacji, umożliwiającej dokonywanie prostych i bezpiecznych płatności z użyciem smartfonu lub innego urządzenia połączonego z internetem. Pozwoli to na rozszerzenie sieci akceptacji PayPal o tradycyjne placówki handlowo-usługowe przyjmujące płatności Visa.
  • Łatwiejszy i szybszy dostęp do pieniędzy: Visa umożliwi firmie PayPal korzystanie w Europie z usługi Visa Direct, dzięki czemu klienci PayPal będą mogli przelewać środki na swoje rachunki Visa w czasie rzeczywistym pomiędzy różnymi rynkami.

[Visa,PayPal,RT]


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

visa-paypal-rozszerzaja-wspolprace-europe