Pożyczka na selfie to produkt wprowadzony w ramach niedawno udostępnionego rozwiązania FOTO ID od Alior Banku. Dzięki jego wykorzystaniu możliwa jest szybka weryfikacja klienta za pomocą telefonu komórkowego. Do zawarcia umowy o udzielenie pożyczki nie potrzebna jest wizyta w placówce banku, ani przekazywanie dokumentów przez kuriera.

Pożyczka na selfie. Nowość od Alior Banku

Osoba, która wyrazi zgodę na taki rodzaj weryfikacji w procesie kredytowym  otrzyma na swój telefon SMS z linkiem do procesu autoryzacji, a w rozmowie z pracownikiem banku kod weryfikacyjny. Następnie fotografuje ona swój dowód osobisty oraz wykonuje kilka poleceń nagrywając je aparatem w swoim telefonie.

Dzięki temu bank może sprawdzić dokument tożsamości i potwierdzić, że klient wykonuje identyfikację samodzielnie i świadomie. Klient będzie mógł otrzymać finansowanie w wysokości nawet 150 tys. zł na 10 lat (RRSO 17,81%) – podaje Alior Bank.

FOTO ID to autorska metoda identyfikacji klienta zaprojektowana i wdrożona przez pracowników Alior Banku. Znacząco przyspieszyła ona weryfikację tożsamości – cały proces zajmuje nie więcej niż 5 minut. Jednocześnie, rozwiązanie jest intuicyjne i nie wymaga wysokich kompetencji cyfrowych – czytamy w komunikacie.

Pandemia koronawirusa wymusza na bankach rozwijanie bankowości elektronicznej. Przykładowo w ciągu ostatnich tygodni trzy banki wprowadziły możliwość zakładania konta za pomocą selfie – BNP Paribas, ING Bank Śląski i Bank Millennium.