– W tej wersji dodaliśmy nową usługę – Parkingi. Od teraz w wybranych miejscach możesz automatycznie opłacić parking bez potrzeby pobierania biletu przy wjeździe. Szlaban uniesie się przy wjeździe i wyjeździe tak jak na autostradzie. Sprawdź jakie to proste. Do zobaczenia na bramkach – czytamy w sklepie Google Play.

Autopay udostępnia opłacanie parkowania

Na razie za pomocą Autopay można opłacać parkingi w takich miejscach jak: Galeria Młociny w Warszawie, Galeria Galaxy w Szczecinie, Pasaż Grunwaldzki we Wrocławiu, czy ulica Za Bramką w Poznaniu. Z Autopay można korzystać także w aplikacjach bankowych Alior Banku, Banku Pekao, ING Banku Śląskiego, czy Banku Millennium.

Autopay to rozwiązanie opracowanie przez polski fintech Blue Media, działające w ramach Autopay Mobility. System umożliwia automatyczne płatności na autostradzie A1 pomiędzy Toruniem a Gdańskiem oraz na A4 na odcinku Katowice-Kraków. Zgodnie z danymi na początek listopada 2020 z Autopay korzysta ponad 400 tys. kierowców.

Dzięki usłudze klient może przejechać przez bramki bez konieczności fizycznego wnoszenia opłaty. Pieniądze pobierane są z karty płatniczej lub bezpośrednio z rachunku bankowego kierowcy.