To kolejne „pozabankowe” rozwiązanie dostępne w aplikacji Millennium. Wcześniej bank udostępnił takie możliwości jak zakup biletów komunikacji miejskiej, płatności za parkowanie, czy opłacanie przejazdów autostradami (we współpracy z Autopay). Z danych Millennium wynika, że takie usługi cieszą się sporą popularnością – z opłacania autostrad skorzystało do tej pory 22 tys. klientów, a z biletów komunikacji miejskiej i parkowania 55 tys.

Klienci Banku Millennium mają uzyskać dostęp do specjalnych promocji, dzięki czemu bilety do kina Helios kupią za niższą cenę. Na razie w aplikacji nie można zarezerwować wejściówki, chociaż taka opcja ma pojawić się już niebawem.

Współpraca Banku Millennium i kin Helios

Aplikacja Banku Millennium posiada dostęp do listy wszystkich 49 kin Helios w Polsce, dlatego potrafi podpowiedzeć gdzie znajduje się najbliższe kino (dzięki geolokalizacji), jakie filmy są w nim wyświetlane, które sale, godziny i rodzaje seansów są dostępne. Pokazuje również projekcje w salach Helios Dream, które są unikalnym konceptem spółki Helios, dostępnym w wybranych multipleksach sieci.

Kameralne sale wyposażone są w skórzane, rozkładane fotele (podobne fotele można spotkać także w Multikinie w warszawskiej Galerii Młociny) oraz wysokiej jakości system dźwięku Dolby ATMOS i obrazu Christie 4K. Ponadto warszawskie kino Helios, jako pierwsze w Polsce, oferuje widzom projekcje w innowacyjnej technologii laserowej Christie RealLaser – wyjaśnia sieć Helios.

Zakup biletu do kina w aplikacji mobilnej Banku Millennium jest bardzo prosty. Wystarczy wybrać z menu opcję Płatności > Bilety do kina, a następnie:

  • wybrać film, datę i godzinę seansu w wybranym kinie (seanse odbywające się w salach Helios Dream o podwyższonym komforcie są specjalnie zaznaczone);
  • wskazać miejsca korzystając z widoku sali (można go przybliżać i oddalać).

Płatność realizowana jest automatycznie ze wskazanego konta lub karty kredytowej, a klient od razu widzi swoje bilety. W każdej chwili może je znaleźć w Menu > Płatności > Bilety do kina. Może je też łatwo wysłać znajomym i rodzinie np. przez Messengera, pocztę elektroniczną lub SMS/MMS. Po przyjściu do kina wystarczy pokazać pracownikowi kina bilet elektroniczny w aplikacji banku.