Bank Millennium podjął kolejną inicjatywę, która ma na celu wsparcie Ukrainy i jej obywateli. Wcześniej bank zwolnił klientów narodowości ukraińskiej z opłat za obsługę konta i karty płatniczej oraz za wypłaty z bankomatów. Dodatkowo zrezygnował z prowizji od przelewów przekazywanych przez klientów indywidualnych do Ukrainy.

Nowy rodzaj przelewu w aplikacji Banku Millennium

„Przelew Pomagam” to nowy typ przelewu dostępny w aplikacji mobilnej Millennium, a wkrótce także w serwisie Millenet. Za jego pomocą można przekazać pieniądze dwóm organizacjom, które wspierają obywateli Ukrainy – Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi i Caritas Polska.

Bank zapewnia, że numer konta organizacji podstawiany jest automatycznie. Klient musi jedynie wpisać kwotę oraz potwierdzić przelew, a pieniądze trafiają bezpośrednio na rachunek wybranej przez niego instytucji. W aplikacji pojawią się specjalne wiadomości push, klikając w nie można przejść bezpośrednio do „Przelewu Pomagam”.

Bank Millennium dołączył do grona instytucji, które zdecydowały się ułatwić przekazywanie środków na rzecz pomocy Ukrainie. Natychmiastowe, pozbawione opłat przekazy dla Czerwonego Krzyża wprowadził już Revolut. Natomiast mPay w ramach akcji „Na Pomoc Ukrainie” udostępnił w swojej aplikacji sprzedaż specjalnych cegiełek.

Warto także przypomnieć, że powstał serwis służący do wpłacania datków BLIKIEM. Przekazane za jego pomocą pieniądze trafiają w całości do Narodowego Banku Ukrainy. Transakcje są rozliczane przez operatora płatności Tpay, który nie pobiera za nie prowizji.