Obecnie klienci PKO BP mogą dodawać prowadzone w BNP Paribas, Banku Millennium, Pekao, mBanku, Santander Bank Polska, Alior Banku (w tym T-Mobile Usługi Bankowe) i Inteligo. Agregator rachunków jest dostępny w aplikacji IKO zarówno na Androidzie, jak i na iOS.

PKO BP rozwija usługi z zakresu otwartej bankowości

– Dzięki otwartej bankowości zyskujesz: wgląd do kont z innych banków w jednym miejscu – w swojej aplikacji IKO. To także szybsze pożyczki i ciekawsze oferty jeszcze lepiej dopasowane do Twoich potrzeb, dzięki informacji np. o historii transakcji z kont w innych bankach – wyjaśnia PKO Bank Polski w komunikacie.

Jeszcze do niedawna z takiego rozwiązania od PKO BP mogli korzystać tylko posiadacze smartfonów z Androidem. Od kilku tygodni agregator rachunków i otwarta bankowość w aplikacji IKO są dostępne także dla użytkowników systemu iOS. Na takie wdrożenie posiadacze iPhone’ów musieli czekać przez kilka miesięcy.

PKO Bank Polski rozwija otwartą bankowość także w swoim kantorze internetowym. Już niedługo użytkownicy będą mogli bezpośrednio przesyłać środki w obcych walutach na konto w innym banku. Na razie takie rozwiązanie jest dostępne tylko dla przelewów w polskich złotych.