Partner serwisu Visa dla biznesu

W aplikacji IKO można już zapłacić za parkowanie

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech#PKO BP
Opublikowano: 6 grudnia 2019, 14:23 Aktualizacja: 9 grudnia 2019, 15:49

W sklepie Google Play pojawiła się aktualizacja aplikacji IKO, dzięki której za pomocą apki PKO Banku Polskiego można płacić za parkowanie. Niestety na razie takie rozwiązanie nie jest dostępne na urządzenia z systemem iOS.

Po mBanku czas na PKO BP. Aplikacja IKO w Huawei AppGallery

To efekt rozszerzenia współpracy pomiędzy PKO Bankiem Polskim i fintechem moBILET. Wcześniej w aplikacji IKO pojawiła się możliwość kupowania biletów komunikacji miejskiej.

Płać za parkowanie w aplikacji IKO od PKO BP

Teraz posiadacze IKO nie muszą już szukać parkometrów i drobnych w kieszeniach. Wystarczy podać podstawowe informacje w aplikacji – miasto, w którym parkujemy, numer rejestracyjny samochodu i tryb płacenia (start/stop lub do konkretnego czasu). Do aplikacji można dodać kilka aut i korzystać z tych ustawień w przyszłości.

Następnie w momencie parkowania wybieramy opcję Opłaty parkingowe w Menu IKO i rachunek, z którego będzie pobierana opłata. Co ważne nie trzeba płacić z góry za czas postoju, ponieważ w dowolnym momencie możemy skończyć pobieranie opłat, gdy opuszczamy strefę płatnego parkowania. Samochód należy oznaczyć winietą moBILET (do pobrania w IKO), lub zostawić w aucie kartkę z napisem „moBILET’.

 

Płatności za parkowanie to zaledwie jedna z zapowiadanych przez PKO BP nowości. Co jeszcze pojawi się w aplikacji IKO? Będzie to między innymi agregacja kont kont z innych banków (usługa możliwa dzięki PSD2), możliwość aktywacji aplikacji na zagranicznych numerach telefonu i płatności powtarzalne z wykorzystaniem BLIKA. Te wszystkie rozwiązania powinny pojawić się w IKO jeszcze w 2019 roku.

otwórz konto za zero z najlepszą aplikacją bankową


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

w-aplikacji-iko-mozna-juz-zaplacic-za-parkowanie