Aktualnie użytkownicy mogą podpiąć w IKO swoje konto Inteligo oraz rachunki prowadzone przez Pekao, mBank, Santander i Alior, w tym T-Mobile Usługi Bankowe. Lista banków ma być systematycznie poszerzana – zapewnia PKO BP.

PKO Bank Polski rozwija agregację rachunków

PKO BP przypomina, że w ramach otwartej bankowości klienci zyskują wgląd do kont z innych banków w jednym miejscu – w swojej aplikacji IKO. To także szybsze pożyczki i ciekawsze oferty dopasowane do potrzeb użytkownika – dzięki informacji np. o historii transakcji z kont w innych bankach.

Największy polski bank udostępnił agregację rachunków wszystkim klientom IKO na Androidzie we wrześniu bieżącego roku. Niestety posiadacze aplikacji na iOS na razie nie skorzystają z takiego rozwiązania. Wdrożenie wciąż trwa.

PKO Bank Polski obsługuje już 5 mln aplikacji IKO, a ostatnio pojawiły się w niej takie nowości jak możliwość płacenia za autostrady, bez konieczności zatrzymywania się na bramkach. Wśród wdrożeń zaplanowanych na kolejne miesiące są między innymi aktywacja IKO na zagranicznych numerach telefonów czy umożliwienie zakupu i obsługi funduszy inwestycyjnych.

Z kolei rozwiązania z zakresu otwartej bankowości stają się coraz popularniejsze w Polsce. To nie tylko agregacja rachunków, ale także inicjowanie płatności z kont w innych bankach, czy łatwiejsze wnioskowanie o pożyczkę. Pełną listę usług oferowanych przez banki działające w Polsce znajdziecie w tym tekście „Minął rok od wejścia w życie dyrektywy PSD2. Jak wygląda otwarta bankowość w Polsce?”.