„Nowa usługa Parkingi czyli parkometr w Twojej aplikacji. Teraz w Moim ING możesz płacić za faktyczny czas parkowania. Bezpiecznie i wygodnie. Koniec z szukaniem parkometru i drobnych w kieszeniach” – czytamy w sklepie Google Play.

Płatności za parkowanie w aplikacji Moje ING

Udało nam się pobrać aktualizację i dodać kafelek z parkingami na pulpit aplikacji. Ostatecznie jednak pole z wyborem płatności za parkowanie stało się nieaktywne, a korzystać można było tylko z płatności za przejazd autostradą (w ramach Autopay). Możliwe, że ING Bank Śląski pracuje jeszcze nad pełnym wdrożeniem nowej usługi, chociaż aktualizacja aplikacji pojawiła się w sklepie Google Play już 17 maja.

W aplikacji Moje ING czytamy, że przy wdrożeniu bank nawiązał partnerstwo z fintechem moBiLET. Dzięki temu za parkowanie będzie można płacić w znacznej części polskich miast – od zeszłego roku także w Warszawie. Śląski jest już szóstym bankiem współpracującym z moBiLET – obok PKO BP, Santander Bank Polska, BNP Paribas, Alior Banku i Banku Millennium.

moBiLET umożliwia także zakup biletów komunikacji miejskiej, a taka funkcja jest dostępna we wszystkich aplikacjach wyżej wymienionych banków. Możliwe, że już niedługo pojawi się ona również w aplikacji Moje ING.