Partner serwisu Visa dla biznesu

W aplikacji mObywatel zapiszesz bilety. Na początek w Małopolsce

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech#govtech
Opublikowano: 5 czerwca 2020, 10:51 Aktualizacja: 5 czerwca 2020, 10:51

Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało o udostępnieniu nowej funkcji w aplikacji mObywatel. Można w niej już zapisać Małopolską Kartę Aglomeracyjną.

W aplikacji mObywatel zapiszesz bilety. Rozwiązanie rusza w Małopolsce

Co to oznacza w praktyce? Bilet w telefonie. To nie wszystko. Korzystając z mTożsamości (czyli podstawowej funkcji mObywatela) Małopolanie będą mogli zalogować się do systemu Małopolska Karta Aglomeracyjna.

Małopolska Karta Aglomeracyjna w aplikacji mObywatel

– Stale pracujemy nie tylko nad rozwijaniem aplikacji mObywatel i jej nowymi funkcjonalnościami, ale i nad różnymi możliwościami jej zastosowania. Rozmawiamy już z kolejnymi samorządami, które podobnie jak Małopolska, chcą zintegrować swoje rozwiązania z naszym. To spora wygoda dla mieszkańców  – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski.

mObywatel to darmowa aplikacja rządowa, która oferuje takie rozwiązania jak mTożsamość (dowód osobisty w smartfonie), mLegitymacja szkolna i studencka, mPojazd (dowód rejestracyjny w smartfonie), eRecepta (dostęp do niezrealizowanych recept) i Polak za granicą (podpowie co zrobić w razie kłopotów podczas wyjazdu). Do tej pory aplikacje mObywatel zainstalowało prawie 1,2 mln Polaków.

– Małopolska Karta Aglomeracyjna (MKA) to nowoczesne rozwiązanie dedykowane do zarządzania i obsługi publicznego transportu zbiorowego na obszarze województwa małopolskiego. Obecnie mieszkańcy mogą korzystać z karty zbliżeniowej – na której zapisywane są ich bilety – oraz aplikacji mobilnej iMKA. System MKA umożliwia mieszkańcom regionu dostęp do publicznego transportu zbiorowego na terenie miasta Krakowa i gmin ościennych, Tarnowa, Nowego Targu, Zakopanego oraz Wieliczki, a już niedługo kolejnych małopolskich miast – mówi Łukasz Smółka, wicemarszałek województwa małopolskiego.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

w-aplikacji-mobywatel-zapiszesz-bilety-rozwiazanie-rusza-w-malopolsce