Zakupione złoto można wymieniać na waluty obsługiwane przez Revoluta bądź na kryptowaluty. Z nowej funkcji mogą skorzystać abonenci pakietów Premium i Metal – znajdą ją w zakładce „Towary” (commodities). Na razie nie wiadomo kiedy ta usługa zostanie udostępniona polskim klientom.

Revolut pozwoli inwestować w złoto

Nowe rozwiązanie działa bardzo podobnie do tego, z którego klienci Revoluta mogą już korzystać od dawna – chodzi o zakup kryptowalut. W przypadku złota użytkownik także monitoruje jego cenę i w dowolnym momencie może zdecydować na zakup lub sprzedaż. Cały proces odbywa się wirtualnie. Zakupy złota mają być jednak zabezpieczone fizycznym kruszcem, który jest przechowywany przez partnerów Revoluta.

Brytyjski fintech posiada już ponad 10 mln klientów, z czego prawie 1 mln stanowią mieszkańcy Polski. Kilka tygodni temu Revolut pozyskał 500 mln dolarów dofinansowania, co zwiększyło jego wycenę do kwoty 5,5 mld USD.

Teraz celem Revoluta jest pozyskanie licencji bankowej w Wielkiej Brytanii. Dzięki temu fintech będzie mógł zaoferować pożyczki i przyjmować depozyty – a wszystko to będzie chronione przez brytyjski system gwarancji depozytów. Revolut posiada już europejską licencję bankową otrzymaną na Litwie w 2018 roku, ale zezwolenie od regulatora w UK jest konieczne w świetle zbliżającego się Brexitu.