Partner serwisu Visa dla biznesu

W aplikacji Ubera wypożyczysz elektryczną hulajnogę

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Elektromobilność#Uber
Opublikowano: 15 lipca 2019, 10:20 Aktualizacja: 15 lipca 2019, 15:19

Użytkownicy aplikacji Uber mogą już wypożyczać w niej także hulajnogi elektryczne Lime. Usługa jest dostępna w trzech polskich miastach: Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu.

Hulajnogi Lime w aplikacji Ubera

Ceny za wypożyczenie hulajnóg pozostaną bez zmian. Opłata początkowa będzie wynosiła 3 zł, a za każdą rozpoczętą minutę jazdy użytkownik zapłaci 50 groszy. Przed każdym wypożyczeniem użytkownicy będą zachęcani do korzystania z kasku oraz zachowania czujności na drodze.

Hulajnogi Lime w aplikacji Ubera

Tym samym Uber i Lime wyprzedziły konkurencję w postaci Free Now (dawne mytaxi) i hive. Elektryczne hulajnogi hive mają pojawić się w aplikacji Free Now dopiero na jesieni bieżącego roku. Integracja kilku usług w jednej aplikacji to na pewno duża wygoda dla klientów. Liczy się także cena – a tutaj hive wygrywa z Lime. Cena za wynajem pojazdu hive to 2,50 zł opłaty startowej i 45 groszy za każdą minutę jazdy

Zielone hulajnogi Lime będą dostępne w aplikacji Uber w siedmiu europejskich miastach, w tym w Sztokholmie, Malmö, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Pradze i Wiedniu. Nowa opcja zostanie dodana do tych już istniejących, czyli: UberX, Uber Select, Uber Black oraz Uber Van.

Aplikacja Ubera pozwoli łatwo znaleźć i wypożyczyć znajdujące się w pobliżu hulajnogi Lime. Wystarczy pobrać apkę i zarejestrować się podając swoje dane logowania do konta Uber. Następnie wybieramy opcję „hulajnoga” (z górnego menu w polu „przejazd”) i wskazujemy jednoślad Lime na mapie w aplikacji. W celu odblokowania pojazdu należy zeskanować kod QR na kierownicy. Z kolei po zakończeniu podróży otwieramy aplikację Ubera, aby zaparkować hulajnogę w odpowiednim miejscu i zakończ przejazd.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

w-aplikacji-ubera-wypozyczysz-elektryczna-hulajnoge