Tym samym ING Bank Śląski dołączył do PKO Banku Polskiego oraz Banku Millennium, które także pozwalają sprawdzić białą listę VAT w swojej bankowości elektronicznej. Obowiązek weryfikacji, czy płatność za fakturę jest wykonywana na rachunek znajdujący się w wykazie podatników VAT, prowadzonym przez Ministerstwo Finansów (na tzw. białej liście podatników VAT), obowiązuje od 1 września 2019 r.

Biała lista VAT w ING Księgowość

– Małe firmy, które zyskują pewność w wyżej wymienionych obszarach, będą mogły zaliczyć zakup w koszty uzyskania przychodu oraz odliczyć VAT od kwoty faktury. Oznacza to także, że w ten sposób mogą ochronić się od ewentualnych skutków solidarnej odpowiedzialności z kontrahentem, gdyby nie zapłacił należnego podatku VAT od transakcji – wyjaśnia ING w komunikacie.

– Ponadto, wprowadziliśmy istotne poprawki w wyglądzie naszych list dokumentów. Teraz użytkownicy nie będą musieli wchodzić w szczegóły każdej faktury, by wydobyć z niej niezbędne informacje – wystarczy kliknięcie w wiersz zawierający dokument, aby wszystkie ważne dane były widoczne jak na dłoni – mówi Arkadiusz Kuczera, wiceprezes zarządu operatora usługi ING Księgowość.

W tym kontekście warto przypomnieć o specjalnej ofercie Śląskiego. W ramach promocji przedsiębiorcy, którzy założą działalność gospodarczą z poziomu bankowości elektronicznej ING będą mogli przez rok korzystać z ING Księgowość za darmo. W ofercie „Rok księgowości za 0 zł” przedsiębiorca może korzystać z następujących modułów: Fakturowanie, Magazyn, Księgowość oraz Kadry i Płace do końca 2020 roku.