Partner serwisu Visa dla biznesu

W ING Księgowość można już sprawdzić białą listę VAT

Fintek
Fintek
#ING Bank Śląski
Opublikowano: 7 stycznia 2020, 11:21 Aktualizacja: 7 stycznia 2020, 11:21

W systemie ING Księgowość pojawiły się nowe rozwiązania, które wspierają działający już mechanizm podzielonej płatności. Chodzi o automatyczne sprawdzanie statusu rachunku klienta na podstawie danych z faktury w kontekście „białej listy” oraz potwierdzanie, czy kontrahent jest aktywnym płatnikiem VAT

Tym samym ING Bank Śląski dołączył do PKO Banku Polskiego oraz Banku Millennium, które także pozwalają sprawdzić białą listę VAT w swojej bankowości elektronicznej. Obowiązek weryfikacji, czy płatność za fakturę jest wykonywana na rachunek znajdujący się w wykazie podatników VAT, prowadzonym przez Ministerstwo Finansów (na tzw. białej liście podatników VAT), obowiązuje od 1 września 2019 r.

Biała lista VAT w ING Księgowość

– Małe firmy, które zyskują pewność w wyżej wymienionych obszarach, będą mogły zaliczyć zakup w koszty uzyskania przychodu oraz odliczyć VAT od kwoty faktury. Oznacza to także, że w ten sposób mogą ochronić się od ewentualnych skutków solidarnej odpowiedzialności z kontrahentem, gdyby nie zapłacił należnego podatku VAT od transakcji – wyjaśnia ING w komunikacie.

– Ponadto, wprowadziliśmy istotne poprawki w wyglądzie naszych list dokumentów. Teraz użytkownicy nie będą musieli wchodzić w szczegóły każdej faktury, by wydobyć z niej niezbędne informacje – wystarczy kliknięcie w wiersz zawierający dokument, aby wszystkie ważne dane były widoczne jak na dłoni – mówi Arkadiusz Kuczera, wiceprezes zarządu operatora usługi ING Księgowość.

W tym kontekście warto przypomnieć o specjalnej ofercie Śląskiego. W ramach promocji przedsiębiorcy, którzy założą działalność gospodarczą z poziomu bankowości elektronicznej ING będą mogli przez rok korzystać z ING Księgowość za darmo. W ofercie „Rok księgowości za 0 zł” przedsiębiorca może korzystać z następujących modułów: Fakturowanie, Magazyn, Księgowość oraz Kadry i Płace do końca 2020 roku.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

w-ing-ksiegowosc-mozna-juz-sprawdzic-biala-liste-vat