Wystarczy posiadać dostęp do serwisu iPKO, aplikacji IKO i aktywny kantor internetowy. Niezbędne będzie także podpięcie konta z innego banku w ramach otwartej bankowości w aplikacji IKO oraz posiadanie rachunku walutowego w PKO Banku Polskim.

Otwarta bankowość w kantorze PKO BP

„Teraz w Kantorze internetowym w iPKO możesz przesłać złotówki ze sprzedaży waluty wprost na swoje konto prowadzone w innym banku” – czytamy w komunikacie. Usługa jest darmowa, a klient nie ponosi dodatkowych opłat za transakcję. Złotówki błyskawicznie znajdują się na koncie w innym banku.

To kolejne rozwiązanie z zakresu otwartej bankowości wprowadzone przez największy polski bank. Wcześniej PKO BP udostępnił agregator rachunków, dzięki któremu w aplikacji IKO można podejrzeć stan konta w innych bankach – ostatnio dodano rachunki prowadzone w BNP Paribas i Banku Millennium. Rozwiązanie działa tylko w aplikacji IKO na Androida.

Kilka dni temu PKO BP zaktualizował także wersję IKO na iOS, wprowadzając między innymi możliwość automatycznych płatności za autostrady. Następny krok to zapewne umożliwienie posiadaczom iPhone’ów korzystania z wspomnianego już agregatora rachunków w aplikacji.