Dzisiejszy komunikat mBanku ma związek z epidemią koronawirusa. Ułatwienie dotyczy wszystkich kredytów spłacanych w ratach, czyli między innymi gotówkowych, hipotecznych czy firmowych. Odłożyć w czasie można jednak tylko ratę kapitałową, a to oznacza, że ratę odsetkową wciąż trzeba będzie spłacać w terminie.

mBank ułatwi spłatę kredytów w dobie koronawirusa

Przypomnijmy, że 12 marca odbyło się spotkanie przedstawicieli Komitetu Stabilności Finansowej w sprawie szczególnych ułatwień dla kredytobiorców i wsparcia sektora bankowego w okresie zagrożenia epidemicznego. Celem spotkania było wypracowanie modelu, który ułatwi regulowanie zobowiązań kredytowych przez osoby i firmy, które będą narażone na negatywne skutki ekonomiczne związane z koronawirusem.

mBank jest pierwszym bankiem w Polsce, który postanowił wyjść przed szereg i wprowadzić ułatwienia dla kredytobiorców. Klienci bankowości detalicznej, którzy zamierzają skorzystać z odroczenia spłaty powinni zalogować się do serwisu transakcyjnego mBanku. Następnie wejść w zakładkę „moje finanse”, kliknąć w „kredyty” i wybrać kredyt, którego spłatę chcą odroczyć.

Należy wybrać opcję „złóż wniosek”, zaznaczyć „odroczenie spłaty kapitału” i wpisać liczbę miesięcy (maksymalnie 6). Po kliknięciu „wyślij wniosek” spłata kapitału kredytu zostaje automatycznie zawieszona. Cały proces jest przeprowadzany on-line, bez wychodzenia z domu.

Klienci z segmentu MSP obsługiwani przez bankowość korporacyjną będą mogli w najbliższych dniach złożyć wniosek przez serwis mBank CompanyNet – czytamy w komunikacie.