Partner serwisu Visa dla biznesu

W mBanku odłożysz spłatę kredytu na pół roku. Bez wychodzenia z domu

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Koronawirus#mBank
Opublikowano: 16 marca 2020, 11:30 Aktualizacja: 16 marca 2020, 14:19

Od dzisiaj od godziny 16:00 mBank umożliwi każdemu klientowi indywidualnemu oraz małym i średnim firmom odłożenie spłaty raty kapitałowej kredytu aż do pół roku.

W mBanku przedsiębiorcy otworzą rachunek bez konieczności kontaktu z doradcą

Dzisiejszy komunikat mBanku ma związek z epidemią koronawirusa. Ułatwienie dotyczy wszystkich kredytów spłacanych w ratach, czyli między innymi gotówkowych, hipotecznych czy firmowych. Odłożyć w czasie można jednak tylko ratę kapitałową, a to oznacza, że ratę odsetkową wciąż trzeba będzie spłacać w terminie.

mBank ułatwi spłatę kredytów w dobie koronawirusa

Przypomnijmy, że 12 marca odbyło się spotkanie przedstawicieli Komitetu Stabilności Finansowej w sprawie szczególnych ułatwień dla kredytobiorców i wsparcia sektora bankowego w okresie zagrożenia epidemicznego. Celem spotkania było wypracowanie modelu, który ułatwi regulowanie zobowiązań kredytowych przez osoby i firmy, które będą narażone na negatywne skutki ekonomiczne związane z koronawirusem.

mBank jest pierwszym bankiem w Polsce, który postanowił wyjść przed szereg i wprowadzić ułatwienia dla kredytobiorców. Klienci bankowości detalicznej, którzy zamierzają skorzystać z odroczenia spłaty powinni zalogować się do serwisu transakcyjnego mBanku. Następnie wejść w zakładkę „moje finanse”, kliknąć w „kredyty” i wybrać kredyt, którego spłatę chcą odroczyć.

Należy wybrać opcję „złóż wniosek”, zaznaczyć „odroczenie spłaty kapitału” i wpisać liczbę miesięcy (maksymalnie 6). Po kliknięciu „wyślij wniosek” spłata kapitału kredytu zostaje automatycznie zawieszona. Cały proces jest przeprowadzany on-line, bez wychodzenia z domu.

Klienci z segmentu MSP obsługiwani przez bankowość korporacyjną będą mogli w najbliższych dniach złożyć wniosek przez serwis mBank CompanyNet – czytamy w komunikacie.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

w-mbanku-odlozysz-splate-kredytu-na-pol-roku-bez-wychodzenia-z-domu