Lista banków ma być stale rozwijana o kolejne podmioty. Rozwiązanie zostało wdrożone w oparciu o usługę dostępu do informacji o rachunku płatniczym (ang. AIS) wprowadzoną przez dyrektywę PSD2. Wydaje się, że kolejny krok to możliwość zarządzania kontami z poziomu jednej aplikacji – tak aby klienci mogli nie tylko podejrzeć stan swojego konta, ale także zlecić transakcje w banku X z aplikacji banku Y. Na usługę inicjacji płatności (ang. PIS) trzeba jednak jeszcze poczekać.

Dostęp do rachunków BNP Paribas w Moim ING

Usługa ING jest bezpieczna i zgodna ze standardami PSD2, a korzystanie z niej jest bezpłatne. To klient decyduje komu, jakie konta i w jakim zakresie udostępnia. Dane w ramach usługi są chronione przez najnowocześniejsze technologie przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa obowiązujących w sektorze finansowym – czytamy w komunikacie.

ING Bank Śląski jest pierwszym i na razie jedynym bankiem w Polsce, który wdrożył tego typu rozwiązanie. Podobny projekt rozwija także Nest Bank, ale w jego przypadku informacje o rachunkach z innych banków trzeba wprowadzać ręcznie. Chodzi o Agregator Finansów, który umożliwia podgląd salda, odbiorców oraz operacji wykonywanych na wszystkich posiadanych kontach.

Dostęp do informacji o rachunku to nie jedyna usługa z kategorii PSD2, którą zaimplementował ING Bank Śląski. Bank udzieli także pożyczek w oparciu o historię kont z innych banków, które klient dodał do Mojego ING. Podobne rozwiązanie wdrożył także Alior Bank.