Partner serwisu Visa dla biznesu

W Moim ING można już podejrzeć rachunek z BNP Paribas

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#ING Bank Śląski#PSD2
Opublikowano: 9 stycznia 2020, 14:03 Aktualizacja: 9 stycznia 2020, 14:54

W systemie bankowości internetowej i mobilnej Moje ING można już dodać konto oraz kartę z BNP Paribas. Do tej pory klienci ING mogli uzyskać dostęp do rachunków prowadzonych przez mBank, Bank Millennium, Pekao i PKO Bank Polski.

ING prezentuje wyniki. Bank ma już 2,2 mln aktywnych klientów mobilnych

Lista banków ma być stale rozwijana o kolejne podmioty. Rozwiązanie zostało wdrożone w oparciu o usługę dostępu do informacji o rachunku płatniczym (ang. AIS) wprowadzoną przez dyrektywę PSD2. Wydaje się, że kolejny krok to możliwość zarządzania kontami z poziomu jednej aplikacji – tak aby klienci mogli nie tylko podejrzeć stan swojego konta, ale także zlecić transakcje w banku X z aplikacji banku Y. Na usługę inicjacji płatności (ang. PIS) trzeba jednak jeszcze poczekać.

Dostęp do rachunków BNP Paribas w Moim ING

Usługa ING jest bezpieczna i zgodna ze standardami PSD2, a korzystanie z niej jest bezpłatne. To klient decyduje komu, jakie konta i w jakim zakresie udostępnia. Dane w ramach usługi są chronione przez najnowocześniejsze technologie przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa obowiązujących w sektorze finansowym – czytamy w komunikacie.

ING Bank Śląski jest pierwszym i na razie jedynym bankiem w Polsce, który wdrożył tego typu rozwiązanie. Podobny projekt rozwija także Nest Bank, ale w jego przypadku informacje o rachunkach z innych banków trzeba wprowadzać ręcznie. Chodzi o Agregator Finansów, który umożliwia podgląd salda, odbiorców oraz operacji wykonywanych na wszystkich posiadanych kontach.

Dostęp do informacji o rachunku to nie jedyna usługa z kategorii PSD2, którą zaimplementował ING Bank Śląski. Bank udzieli także pożyczek w oparciu o historię kont z innych banków, które klient dodał do Mojego ING. Podobne rozwiązanie wdrożył także Alior Bank.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

w-moim-ing-mozna-juz-podejrzec-rachunek-z-bnp-paribas